ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Dvije ekipne bronce za natjecatelje AK Varaždin na ekipnom PH u planinskom trčanju na duge staze

Objavljeno: 21.07.2020. 09:54

Zadnja izmjena: 21.07.2020. 09:56

Na Sljemenu je u organizaciji AK Sljeme održan 21. Sljemenski maraton. Organizator je utrku limitirao na 500 natjecatelja koji su mogli trčati jedan, dva ili tri kruga odnosno utrke na 14 km, 28 km ili 42 km.

Najduža utrka na 42 km bodovala se za Pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.

Članovi AK varaždin osvojili su dva treća mjesta u ekipnoj konkurenciji za PH. Bolji od njih bili su samo pobjednici iz AK Zabok (Špoljar, Gorički, Buzjak) u vremenu 9:37:52 i AK Sljeme (Radanac, Gregurek, Lepan) na 2. mjestu u vremenu 9:58:26.

Troje najboljih AK Varaždin bodovali su se za PH i to su bili na 5. mjestu Andrej Hladnik – 3:11:35, Igor Goričanec na 15. mjestu 3:26:48 i na 19. mjestu Zoran Križanić 3:36:14. Ukupno vrijeme bilo je 10:14:37.

U ženskoj konkurenciji slična situacija. Pobijedila je ekipa iz AK Sljeme (Jurišić, Bonačić, Šimunović) u vremenu 11:08:05, ispred ekipe iz AK FIT (Manđeralo, Bašić, Kostanić) u vremenu 12:51:49. Ženska ekipa AK Varaždin istrčala je za 13:14:05, a pojedinačno je najbolja od bila Mateja Kaniški na 6. mjestu sa istrčanih 3:58:22, Alenka Horvat bila je 19. sa 4:27:24 dok je Ana Sajko osvojila 24. mjesto sa 4:48:39.

Nastupili su i:

20. Goran Marković – 3:37:06

22. Dinko Solić – 3:41:10

27. Vladimir Slunjski – 3:48:26

AK Varaždin Imao je i predstavnike na 14 km i 28 km. U utrci na 28 km nastupio je Melko Ciglar koji je s istrčanih 2:48:03 osvojio 21. mjesto dok je u utrci na 14 km Neven Buhin osvojio odlično 8. mjesto s vremenom 1:06:32.