KARATE KLUB VARAŽDIN

Enes Garibović osvojio zlatnu medalju na međunarodnom "Zagreb karate kupu" i najavio kvalifikacije za OI Tokyo 2020.

Objavljeno: 10.09.2018. 13:13

Zadnja izmjena: 10.09.2018. 13:15

U Zagrebu je održan međunarodni karate turnir „Zagreb karate kup“ u organizaciji Zagrebačkog karate saveza. Turnir je okupio 622 natjecatelja iz 10 zemalja: Belgije, Novog Zelanda, Mađarske, Rusije, Slovenije, Slovačke, Italije, Crne Gore, BiH-a i Hrvatske.

Za Karate klub Varaždin nastupio je Enes Garibović. Enes je u prvome kolu pobijedio reprezentativca Albanije rezultatom 3:0. U drugom kolu Enes je pobijedio Martinca iz KK Hercegovina Zagreb s 1:0. U polufinalu Enes je pobojedio predstavnika BiH-a rezultatom 1:0. U finalnom meču Enes je pobijedio Baždara iz KK Samobor rezultatom 3:1 te osvaja zlatnu medalju.

Ovo je bio odličan pripremni turnir za nadolazeća natjecanja Premier Lige, gdje će Enes sakupljati bodove za Olimpijske Igre Tokyo 2020. Sljedeći nastup očekuje ga na Premier Ligi u Berlinu, od 14. do 16.rujna.

Enesa je kroz natjecanje vodio trener Karate kluba Varaždin i izbornik seniorske reprezentacije Hrvatske Esad Garibović.