KARATE KLUB VARAŽDIN

Enes Garibović u Beogradu osvojio naslov Prvaka Balkana

Objavljeno: 10.03.2020. 07:48

Zadnja izmjena: 10.03.2020. 07:51

U Beogradu je, proteklog vikenda održano Prvenstvo Balkana u karateu za seniore i seniorke.
Reprezentativac Hrvatske, član Karate kluba Varaždin, Enes Garibović, nastupio je u kategoriji borbe seniori -75kg i osvojio prvo mjesto i naslov prvaka Balkana.

Prvo kolo s 3:0 pobjeđuje predstavnika Crne Gore Gojčevića. U drugom kolu s 9:0 bio je bolji od predstavnika BiH Katića. U 3.kolu Enes pobjeđuje rezultatom 5:0, predstavnika Srbije Šošića. U polufinalu, Enes pobjeđuje rezultatom 5:0 predstavnika Srbije Marića. U finalnoj borbi, Enes je bio bolji od još jednog predstavnika Srbije, Salapure, rezultatom 1:1 (prednost prvog boda).

Uspješan vikend za Enesa i za cijelu reprezentaciju Hrvatske, koja je na Prvenstvu Balkana osvojila ukupno 12 odličja. Odlična najava za skorašnje Europsko prvenstvo, koje će se održati u glavnom gradu Azerbajdžana, Baku, od 25. do 29. ožujka.