Na Javni poziv za dodjelu potpora u poljoprivredi u 2024. godini. Grada Lepoglave je pristiglo 14 prijava. Potporu je ostvarilo 13 vlasnika OPG-ova na području Grada s kojima je gradonačelnik Marijan Škvarić potpisao ugovore o dodjeli potpora male vrijednosti.
Za potpore u poljoprivredi Grad Lepoglava je u Proračunu za 2024. godinu osigurao 19.9 tisuća eura, od toga je iskorišteno ukupno 18.6 tisuća eura. U prosjeku potpora po korisniku iznosi oko 1.400 eura, a maksimalan iznos koji je korisnik mogao ostvariti je 1.990 eura, odnosno do 50 posto ukupnog troška i investicije. Gradonačelnik Škvarić kazao je kako je područje Grada Lepoglave uglavnom ruralno područje gdje poljoprivredna proizvodnja nije jednostavna i to uglavnom zbog manjih površina te nepristupačnog područja.
- Osim ekološke proizvodnje trebalo bi ulagati i u stakleničku proizvodnju, a osim ratarstva, poljoprivrednici se mogu baviti i stočarstvom, jer Grad Lepoglava nalazi se na brdsko-planinskom području koje je idealno za uzgoj stoke. Grad će im na tom putu pomoći kao i Varaždinska županija, a tu su i fondovi iz Europske unije – zaključio je gradonačelnik.
Komentari