HOG RACE

FOTO I jedan Varaždinac nastupio na prvoj Hog race utrci u Hrvatskoj - Veprovoj blatnoj utrci s preprekama

Objavljeno: 29.09.2020. 17:44

Zadnja izmjena: 29.09.2020. 18:44

Održana je prva utrka u Hrvatskoj iz kategorije Hog race, pod domaćim imenom Veprova blatna utrka s preprekama.

Hog race organizirao je PG Geler Mali MIhaljevec, pokraj Čakovca. Staza šumsko-livadna, kroz jarke i potoke, ukupne duljine 6 km sa 14 prepreka, nešto slično vojnom poligonu. Sudionik utrke bio je i varaždinski triatlonac i multisportaš Teodor Pichler, koji je 1951. godište te je tako bio daleko najstariji - prvi do njega bio je tek 1978. godište. Od 40 prijavljen na start je došlo svega 12 najhrabrijih natjecatelja, osam muškaraca i četri žene.

- Neke prepreke nisu bile za rekreativce. Ako se nije mogla svladati prepreka, dobilo se kaznenih pet minuta. Na svjetskim trkama uobičajena kazna je određeni broj "marinaca", kaže Pichler i dodaje kako nije imao problema sa preprekama, već da je više problema bilo na samoj stazi, zbog blata i skliske podloge, te da je posebno rizično bilo trčanje po potoku zbog kamenja.

Pichler je na kraju zauzeo 10. mjesto u vremenu 68 minuta i 25 sekunde, a pobjednik  je bio domaći Perko Bojan  u vremenu 46 minuta 56 sekundi.