općina cestica

Foto - Održana centralna javna vatrogasna vježba u Cestici, sudjelovalo 66 vatrogasaca

Objavljeno: 20.05.2024. 18:45

Zadnja izmjena: 20.05.2024. 18:45

U Općini Cestica održana je centralna javna vatrogasna vježba koja je okupila šest dobrovoljnih vatrogasnih društava te jedno prijateljsko društvo iz Slovenije, PGD Hardek.

U vježbi je sudjelovalo ukupno 66 vatrogasaca raspoređenih u sedam navalnih vozila i dva kombi vozila. Događaju su prisustvovali brojni mještani, kao i načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj. U vježbi su sudjelovali sljedeći DVD-ovi: Babinec, Gornje Vratno, Gradišće, Križovljan-Cestica, Lovrečan Dubrava i Virje Križovljansko. Prijateljsko društvo iz Slovenije, PGD Hardek, također je dalo doprinos ovoj vježbi.

- Ovakve vježbe ključne su za održavanje spremnosti i efikasnosti vatrogasnih jedinica, a ujedno služe i za jačanje suradnje među društvima te podizanje svijesti o važnosti vatrogasne službe u zajednici – rekao je načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj.

Komentari