održan prijem

Foto - Ovo su najbolji učenici varaždinskih osnovnih škola koji su primili nagrade

Objavljeno: 20.06.2022. 14:30

Zadnja izmjena: 20.06.2022. 14:30

U Velikoj koncertnoj dvorani HNK Varaždin, danas je održan prijem za nagrađene učenike varaždinskih osnovnih škola, državne i županijske prvake u natjecanjima u znanju i sportu u ovoj školskoj godini.

Najboljim varaždinskim učenicima i njihovim mentorima čestitke su uputili gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj, zamjenik Miroslav Marković i pročelnica UO za društvene djelatnosti Danijela Vusić.

- Mislim da je to jedan odličan rezultat! Ovo je prilika da vam čestitam. Vaše znanje je nešto što vam nitko nikada ne može oduzeti. Moram zahvaliti i vašim mentorima koji su vam uspjeli usaditi vaše znanje. Materijalno nestaje u sekundi, ali znanje je nešto što će vas pratiti cijeli život. Stekli ste i naviku natjecanja. To što ste stekli znanje i natjecateljski duh koristit će vam u životu i kad ćete tražiti posao jer poslodavci više traže zaposlenike koji imaju razvijen natjecateljski duh - rekao je Bosilj.

Učenicima su za nagradu uručene knjige "Ilustrirana povijest znanosti", dok su članovi sportskih ekipa dobili zahvalnice kao i po pet besplatnih ulaznica za varaždinske bazene. U ime svih nagrađenih učenika zahvalila su se učenice Mila Maretić i Iva Pavlic

Nagrađeni učenici

Ukupno je nagrađeno 54 učenika, troje državnih prvaka, troje ih je osiguralo nastup na međunarodnim olimpijadama znanja.

• Manojlović Zara, VI. OŠ - astronomija

Uz njih još je 29 učenika osvojilo prva mjesta na županijskim natjecanjima, te je sveukupno 45 naših mladih sugrađana osvojilo vrlo visoka mjesta u svojim kategorijama natjecanja.

Vrlo aktivni i uspješni su bili i naši mladi sportaši. 81 učenik je u ekipnim sportovima osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju, njih 12 plasiralo se na poluzavršnicu državnog natjecanja, dok su njih 13 bili državni prvaci u graničaru za 3. i 4. razrede, njih 12 su osvojile drugo mjesto na državnom natjecanju u ženskom rukometu za 5. i 6. razrede, te njih 36 su osvojili treće mjesto na državnom natjecanju u nogometu, futsalu i odbojci, što sveukupno čini veliki uspjeh za čak 154 mlada sportaša.

Učenici Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin su ove školske godine bili također vrlo aktivni i uspješni, te su osvojili 15 mjesta na državnim natjecanjima i to osam učenika je osvojilo prvo mjesto u svojoj kategoriji: Roginek Mirna, Kosec Nikola, Sabati Predrag, Pičija Leona, Habek Mladen, Uzelac Antonia, Skuhala Antonija i Kolarić Karlo, dok je sedam učenika osvojilo drugo mjesto.