Nova investicija

Foto - U Sportskom parku Novi Marof puštena u rad nova rasvjeta na pomoćnim nogometnim igralištima

Po riječima novomarofskog gradonačelnika Siniše Jenkača, ovim novim ulaganjem dalje se poboljšavaju uvjeti rada Nogometnog kluba (NK) Novi Marof i svih koji koriste igrališta.

Piše: SC

Objavljeno: 06.11.2025. 19:41

Zadnja izmjena: 06.11.2025. 19:53

Foto: Boris Matijašec

Na pomoćnim nogometnim igralištima unutar Sportskog parka Novi Marof danas je puštena u rad nova rasvjeta, što je najnovija u nizu investicija u taj park, vrijedna gotovo 65 tisuća eura, kojom se, kako je istaknuto, značajno unapređuju uvjeti za rekreaciju i sportske aktivnosti u Novom Marofu.

Po riječima novomarofskog gradonačelnika Siniše Jenkača, nakon što su prošle godine stavili nove reflektore na veliko nogometno igralište te završili ciklus velikih ulaganja u sklopu kojih su uredili i dva pomoćna igrališta, ovim novim ulaganjem u rasvjetu na pomoćnim terenima dalje se poboljšavaju uvjeti rada Nogometnog kluba (NK) Novi Marof i svih onih koji koriste ta igrališta.

 - A to je vidljivo i po broju djece koja trenutno treniraju u novomarofskoj školi nogometa, njih 207, od seniorske ekipe pa do najmlađih ekipa, s kojima se bavi devet trenera. To je bogatstvo, i upravo tom sinergijom između sportskih klubova i lokalne samoprave osiguravamo uvjete da bi djeca prvo mogla trenirati, a onda i da bi se to vidjelo u rezultatima. Naši učenici do kadeta treniraju i takmiče se u ligi s klubovima iz prve i druge Hrvatske nogometne lige, što je velika stvar. Time se razina kvalitete i izvedbe nogometa na višoj razini, a i ovi uvjeti im omogućavaju da povećavaju broj samih treninga i da onda osvaruju što bolje rezultate - kazao je Jenkač.

 U sklopu programa puštanja u rad rasvjete, od 15 do 17,30 sati održale su se selektivne utakmice između selekcija ŽNS Varaždinske županije i ŽNS Bjelovarsko-bilogorske županije, godišta 2012. i 2013., a potom i trening sve djece polaznika škole nogometa NK Marof. 

Komentari