ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Objavljeno: 15.04.2019. 13:46

Zadnja izmjena: 15.04.2019. 13:46

U Beogradu je održan tradicionalni 32. Beogradski maraton na kojem su nastupili i članovi AK Varaždin.

Osim u utrci maratona moglo se nastupiti i u utrci polumaratona te u utrci građana pod nazivom – Trka dobrote. Ukupno je sudjelovalo oko 12.000 natjecatelja.

Povoljni vremenski uvjeti omogućili su postizanje vrlo dobrih rezultata za oko 1.000 maratonaca i maratonki te za oko 5.000 polumaratonaca i polumaratonki. Kao i inače, pobjednici u muškoj i ženskoj konkurenciji bili su kenijski trkači. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Judith Jeptum Korir, dok je u muškoj konkurenciji pobijedio Isaac Kiprop Rutto.

Od članova AK Varaždi u utrci maratona je Igor Goričanec opet otrčao jako dobru utrku i s vremenom 2:44:43 osvojio odlično 8. mjesto u ukupnom poretku. Vrlo dobrom utrkom pridružio mu se i Matija Zadravec rezultatom 2:51:48 i osvojio 14. mjesto u ukupnom poretku. U utrci maratona nastupila je još i Lidija Botić koja je osvojila 39. mjesto otrčavši maraton u vremenu 4:08:56.

U utrci polumaratona Ana Sajko otrčala je 1:47:30 te zauzela 58. mjesto dok je Vesna Crnčić otrčala 1:55:30 i bila 124. Ukupno je u utrci natupilo 1.700 polumaratonki. Kod muškaraca Željko Miklaužić otrčao je 1:55:30 i bio 900. u konkurenciji 3.200 polumaratonaca.