Hrvačima Vindije dva juniorska zlata na PH

Martin Bešenić i Benjamin Šokman juniorski su prvaci Hrvatske
Objavljeno: 29.03.2010. 12:19

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:56

U organizaciji Hrvatskog hrva?kog saveza u dvorani Školskog sportskog društva Peš?enica u Zagrebu ove je subote, 27. ožujka, održano pojedina?no juniorsko prvenstvo Hrvatske u hrvanju gr?ko-rimskim stilom. U konkurenciji 88 hrva?a iz 17 hrvatskih klubova, pod vodstvom trenera Andrije Bari?a i Petra Zoreca nastupilo je i sedam predstavnika varaždinske Vindije, od kojih su dvojica osvojila naslov prvaka i time osigurala svoje mjesto u reprezentaciji. U kategoriji do 55 kilograma novi prvak države je Martin Bešeni? dok je u konkurenciji hrva?a do 60 kilograma zlato za Vindiju osvojio Benjamin Šokman. U istoj su konkurenciji Varaždinci bili blizu i tre?e medalje, ali borbu za tre?e mjesto izgubio je Nikola Težak. Boje Vindije branili su još Ister Rok i Zoran Brankovi? u kategoriji do 74 kilograma, te Igor Šebijan i Alen Ple?ko u konkurenciji hrva?a do 84 kilograma. Ukupno su najuspješniji bili hrva?i Sesveta, ispred HK Metalac iz Zagreba i tre?eplasiranih juniora Gavrilovi?a iz Petrinje, dok su Varaždinci u ukupnom poretku završili na petom mjestu. - Zadovoljan sam nastupom svojih hrva?a, imati dva prva mjesta je jako dobar uspjeh. S obzirom na njihove dosadašnje rezultate od Bešeni?a i Šokmana smo imali velika o?ekivanja i de?ki su to opravdali, možda je Težak malo podbacio, dok su ostali naši predstavnici bili mladi hrva?i koji nisu imali nikakvog rezultatskog imperativa – rekao je Andrija Bari?, trener HK Vindija. Dobar rad škole hrvanja varaždinskog kluba tjedan dana ranije potvrdili su i stariji dje?aci koji su nastupili na državnom prvenstvu u Zagrebu. Vindiju su predstavljala trojica hrva?a, od kojih su Petar Premuži? u kategoriji do 38 kilograma i Valentino Levani? do 53 kilograma osvojili odli?na druga mjesta, dok je Ivan Ratkovi? u konkurenciji hrva?a do 85 kilograma ostao bez plasmana.