EP U PLANINSKOM TRČANJU

Igor Goričanec iz Atletskog kluba Varaždin uspješno nastupio na EP u planinskom trčanju održanom u Skopju

Objavljeno: 05.07.2018. 15:04

Zadnja izmjena: 05.07.2018. 15:16

U Skopju je održano Europsko prvenstvo u planinskom trčanju, a u sastavu hrvatske reprezentacije nastupio je Igor Goričanec, član Atletskog kluba Varaždin. Njemu je to, u samo tjedan dan drugi nastup za reprezentaciju. Prije tjedan dana nastupio je na Svjetskom prvenstvu u poljskom Karpaczu.

U ovoj iznimno teškoj i zahtjevnoj utrci dužine 11 km Igor je opet potvrdio izvrsnu formu i ostvario najbolji plasman od naših muških predstavnika. Igor je osvojio 51. mjesto, Krešimir Balaško 62. dok se Ante Živković plasirao na 64. mjesto. U ekipnom poretku reprezentacija Hrvatske osvojila je 15. mjesto.

Najbolji plasman je osvojila juniorka Sandra Šrut plasiravši se na odlično 14. mjesto. Kod seniorki najbolja je bila Barbara Belušić na 43. mjestu, Anda Tomaš osvojila je 54. mjesto dok je Maja Urban utrku završila na 61. mjestu. Seniorke su također osvojile 15. mjesto u ekipnom plasmanu.

Iz AK Varaždin šalju čestitka svom članu ali i ostalim reprezentativcima na ostvarenim rezultatima.