HRVAČKI KLUB LUDBREG

Iva Gerić najbolja hrvatska hrvačica za proteklu godinu!

Objavljeno: 15.12.2019. 09:42

Zadnja izmjena: 15.12.2019. 09:46

HK Ludbreg na najljepši je način završio kalendarsku godinu. Na Božićnom turniru mladi Florijan Varović osvojio je srebro, a Iva Gerić proglašena je za najuspješniju hrvačicu u Hrvatskoj za 2019. godini.

Florijan Varović, u kategoriji do 47 kg, osvojio je srebrnu medalju s tri uvjerljive pobjede. Posebno se izdvaja ona u polufinalu protiv odličnog Rumunja i to efektnim tušem. U finalu je bolji bio švedski predstavnik, ali bez obzira na to, vrhunski nastup za mladog hrvača iz Ludbrega.

Tradicionalno, Hrvatski hrvački savez dijelio je nagrade za ostvarene rezultate u 2019. gdoini i za najuspješniju hrvačicu uvjerljivo nagrađena Iva Gerić. Ona je osvojila prvu medalju sa velikih natjecanja za Hrvatsku u ženskom hrvanju. Povijesna prva medalja u hrvanju za žene osvojena je u talijanskoj Faenzi, na Europskom prvenstvu.

Naravno, pohvale idu i svih djevojkama HK Ludbreg za ostvareni napredak i to za Sandru Besek, Martu Besek, Saru Milner i Ninu Gerić.