mladi šahisti na PUŽ-u

Iz škole u Salinovcu dolaze nam ozbiljne mlade šahovske nade - evo njihovih imena i uspjeha

Objavljeno: 20.11.2017. 17:02

Zadnja izmjena: 20.11.2017. 17:21

U Područnoj školi Salinovec održan je drugi od ukupno pet šahovskih turnira pojedinačnog prvenstva učenika osnovnih škola Varaždinske županije za 2017./2018. godinu na kojem je nastupilo rekordnih 124 učenika i učenica, a školu u Salinovcu predstavljalo je njih devetero i postiglo izniman uspjeh okrunjen s čak 5 medalja.  Evo rezultata i imena najboljih šahista.

Na turniru viših razreda 1. mjesto osvojio je Filip Križanić, učenik 8.b razreda dok je 2. bio Hrvoje Hostnjak iz 8.a razreda, a treći Leon Martinčević iz Područne škole Druškovec, a najbolja djevojčica bila je Silvija Sever iz iste škole. Na turniru viših razreda nastupila je i Tina Šebrek, učenica 6.a razreda iz škole u Salinovcu i osvojila 27. mjesto u jakoj konkurenciji od ukupno 63 natjecatelja.

Na turniru nižih razreda nastupilo je 61 natjecatelj, a sve tri medalje osvojili su učenici škole u Salinovcu. Tako je 1. mjesto osvojio Petar Križanić iz 4.b razreda, 2. je bio Mislav Matkun, također iz 4.b razreda, a 3. Luka Lončarić iz 3.a razreda. Najbolja djevojčica bila je Jelena Inkret iz škole u Druškovcu dok je od učenika iz škole u Salinovcu nastupio još Petar Kanešić na 22. mjestu, Vedran Ljubić na 26. i Jura Dolenec na 27. mjestu.

Ove mlade šahovske nade imat će prilike sljedeći puta pokazati svoje znanje 26. siječnja 2018. godine u OŠ Šemovec na 3. turniru popularno zvanom PUŽ.