Luka Šomen pobjednik Kanoti kupa

Član Teniskog kluba Varteks, Luka Šomen, osvojio tradicionalni turnir "Kanoti kup"
Objavljeno: 10.08.2010. 15:47

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:56

Unato? kišnom vremenu koje je svako malo dovodilo do prekida i odgode me?eva, u Varaždinu je uspješno okona?no još jedno izdanje muškog seniorskog teniskog turnira "Kanoti kup", koji se održava u organizaciji Teniskog kluba Varteks. Osim odli?nom organizacijom, doma?in ima i dodatni razlog za zadovoljstvo, s obzirom da je njihov ?lan Luka Šomen, kao ?etvrti nositelj turnira, osvojio naslov pobjednika. Nakon što je u 1. kolu bio slobodan, Šomen je put prema naslovu pobjednika zapo?eo u 2. kolu. No, niti protiv Marka Boosa nije odigrao cijeli me?, pošto je Boos nakon samo dva gema u prvom setu zbog ozljede morao predati susret. U 3. kolu varaždinski tenisa? bio je bolji od Luke Kukuli?a sa 6:3, 3:6, 7:5. Nešto lakši posao Šomen je imao u polufinalu u kojem je svladao Janka Lumperta sa 6:4, 6:4. U finalnom susretu ?ekao ga je prvi nositelj Joško Topi?. Nakon izjedna?ena prva dva seta, Šomen je u tre?em u potpunosti deklasirao protivnika za kona?nu pobjedu rezultatom 7:6 (5), 3:6, 6:0. U igri parova svalili su prvi nositelji Roman Kele?i? i Joško Topi?, pobijedivši Janka Lumperta i Luku Šomena sa 6:3, 6:1. Turnir se igrao na sedam zemljanih terena, za nagradni fond od 15.000 kuna.