PLIVAČKI KLUB BAROK

Mladi plivači PK Barok osvojili čak 16 medalja na zagrebačkom "Žapcu"

Objavljeno: 13.03.2019. 10:13

Zadnja izmjena: 13.03.2019. 10:15

U Zagrebu je održan 12. međunarodni plivački miting “Žabac”. Bio je to peti ovosezonski mini GP, koji je okupio 420 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije. Među njima je bilo i 24-ero natjecatelja PK Barok.

Članovi varaždinskog PK Barok osvojili su zapaženih 16 medalja, od kojih je 7 zlatnih, 3 srebrne i 6 brončanih. Osim foga isplivano je izvanrednih 105 osobnih rekorda.

U kategoriji kadetkinja najuspješnije su bile Anamarija Zavrtnik, s tri brončane medalje u disciplinama 100 i 400 m slobodno, te 200 m mješovito i Nika Dobovičnik s osvojenom broncom na 400 m mješovito. U svim disciplinama isplivale su A norme za kadetsko Prvenstvo Hrvatske.
Kod kadeta, najuspješniji je bio Luka Štumberger s osvojenim srebrom na 400 m mješovito. Luka je u ovoj disciplini isplivao A normu za kadetsko PH, kao i na 100 i 400 slobodno, te 200 leptir.

U kategoriji mlađih kadetkinja oduševila nas je Sara Marković koja je osvojila pet zlatnih medalja u disciplinama 100 i 200 m prsno, 100 m leptir, 100 i 800 m slobodno, te broncu na 200 m mješovito. Ujedno, Sara je osvojila pehar za najvrjedniji zbroj rezultata u četiri discipline, te proglašena najuspješnijom mlađom kadetkinjom. Sara je na 100 m leptir, 100 m prsno i 800 m slobodno isplivala A norme za kadetsko PH, te na 200 m mješovito B normu.

Ivona Jurković je bila najbrža mlađa kadetkinja na 100  i 200 m leđno s odličnim rezultatima u obje discipline, dok je kod mlađih kadeta najuspješniji bio Mihael Kolarek s osvojene dvije srebrne medalje u disciplinama 400 m mješovito i 200 m leptir, te broncom na 400 m slobodno. Na 200 m leptir isplivao je A normu.