NK LOKOMOTIVA - NK VARAŽDIN

Lokomotiva pobijedila Varaždin u Kranjčevićevoj 2:1

Objavljeno: 04.11.2019. 18:53

Zadnja izmjena: 04.11.2019. 19:48

U posljednjoj utakmici 14. kola Hrvatski telekom Prve lige Lokomotiva je pobijedila Varaždin 2:1 (1:1).

Prvih pet minuta pripalo je Varaždinu ali bez izraženijih prilika, nakon toga desetak minuta na terenu dominira Lokomotiva a Varaždin traži svoje prilike iz kontranapada. Varaždinci su ravnopravno igrali do 17. minute kada je Đurasek napravio prekršaj za jedanaesterac. Minutu kasnije pucao je Tolić i Lokomotiva vodi 1:0. Varaždin niti u nastavku poluvremena nije ekipa koja se brani ali nedostajao je posljednji pas u napadu, koji bi donio više opasnosti pred golom Lokomotive. U 26. minuti Tkalčić je uputio prvi udarac u okvir gola Lokomotive, međutim bio je to lak plijen za golmana Lokomotive. U 39. minuti najveća prilika za Varaždin, u protunapadu Tkalčić je izbio pred golmana Lokomotive koji brani udarac a Benko odbijenu loptu posprema u gol. Međutim, suđen je prekršaj u napadu Banka. U 41. minuti Glavina sve ispravlja i preciznim udarcem s dvadesetak metara postiže gol za izjednačenje. Varaždin nastavlja s pritiskom do kraja poluvremena.

Izjednačena igra u početku drugog dijela, uz agresivniju i otvoreniju igru s obje strane. Varaždin je bio šokiran u 57. minuti kada je Tuci pogodio za 2:1, a već u 59. minuta velika prilika za Varaždin, najprije pogađaju stativu a zatim golman Lokomotive brani udarac Benka s pet metara. U nastavku Lokomotiva ima više loptu u svom posjedu ali bez većih prilika do 78. minute kada Nevistić spašava Varaždin. Lokomotiva je i dalje imala posjed lopte a Varaždin je i dalje pokušavao iz kontranapada.

Varaždin tako i dalje ostaje na posljednjem 10. mjestu prvenstvene ljestvice s 10 osvojenih bodova.