ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Mladi varaždinski atletičari odmah do zagrebačkih i splitskih

Objavljeno: 18.02.2019. 19:08

Zadnja izmjena: 18.02.2019. 19:20

Na dvoranskom Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i mlađe juniorke uspješno su nastupili i mladi atletičari AK Sloboda.

Varaždinski atletičari osvojili su pet medalja i time dokazali da su u samom vrhu hrvatske atletike, jer su po broju osvojenih medalja od njih su bili bolji samo atletičari iz Zagreba i Splita.

Zlatne medalje s novim osobnim rekordima osvojili su Valentino Bečeheli na 400 m (50,57 s) i Martin Mlinarić u skoku u vis (1,91 m).

Ugodno je iznenadila Marta Novak kojoj je prva trka na 800 m donijela srebrnu medalju. Brončane medalje osvojile su Rahela Leščak na 400 m (58,88 s) i Klara Koščak u skoku u dalj (5,38 m).

Zapažene rezultate s osobnim rekordima postigli su još Viktorija Vujović na 60 m (8,07 s uz 8. mjesto) i Karlo Bogdan na 60 m s preponama (9,23 s uz 7. mjesto).

Nastupili su još Jana Koščak i Andrea Vuradin u skoku u vis (1,55 m i 1,50 m uz 6. i 9. mjesto), Ivan Plantak i Karlo Murković na 800 m (2.18,29 i 2.21,05 uz 11. i 13. mjesto), Karlo Glavač s 11. mjestom u bacanju kugle 5 kg (10,77 m) i skoku u dalj (5,08 m) te Ida Cesar na 60m (8,88 s).