GRADSKI RUKOMETNI KLUB VARAŽDIN1930

Mladi varaždinski rukometaši pokazali sportski karakter u utakmici s Vinkovčanima

Objavljeno: 11.11.2018. 22:31

Zadnja izmjena: 11.11.2018. 22:35

U susretu 7. kola Premijer lige Varaždinci su konačno osjetili slast pobjede. Pobijedili su ekipu Spačve iz Vinkovaca, u dvorani u Graberju 29:25 (13:14).

Kao što je najavljivao kapetan Dabrova, Jurica Vidaček igralo se na pobjedu. Od 10. minute rukometaši GRK Varaždin 1930 dolaze u prednost. Međutim, gosti iz Vinkovaca vrlo brzo dolaze do izjednačenja 6:6 u 14. minuti, Varaždinci se zatim odvajaju na plus dva gola a gosti izh ponovo stižu na 10:10 u 25. minuti. Do kraja poluvremena izmjenjuju se u vodstvu da bi u posledjnjim trenucima prvog dijela gosti došli do vodstva. Poluvrijeme završava 13:14.

Mlada varaždinska ekipa već je znala u posljednjim trenucima utakmice gubiti bodove, ali u ovom susuretu se to na sreću nije dogodilo.

U 36. minuti dolaze do izjednačenja 17:17 i igra se ispočetka. U 41. minuti posljednje izjednačenje na 21:21. Dabrovi od tada pokazuju više želje i htijenja za pobjedom i polagano povećavaju prednost koja je na kraju i najveća plus 4. Utakmica završava rezultatom 29:25.

Karakter mlade ekipe presudio je susret koji će možda biti i prekretnica u prvenstvu.

Najefikasniji trojac u Varaždinu 1930 bio je Novak, Taći i Trojko s po pet pogodaka, zatim Vidaček četiri, te Pedić i Vojnović s po tri pogotka.

Ovom pobjedom Varaždin 1930 skočio je na 7. mjesto prvenstvene ljestvice. U sljedećem kolu Varaždinci su ponovo domaćini i dočekuju pretposljednju ekipu Rudara.