MEĐUNARODNI VATERPOLO TURNIR

Na Gradskim bazenima Varaždin igraju vaterpolo reprezentacije koje će se boriti za medalje na Europskom U19 prvenstvu

Objavljeno: 21.07.2018. 09:48

Zadnja izmjena: 21.07.2018. 09:49

Na Gradskim bazenima Varaždin održava se vrlo jaki međunarodni vaterpolo turniru na kojemu nastupaju Mađarska, Srbija, Crna Gora, Grčka i Hrvatska.

Sve su to reprezentacije koje sve pretendiraju na medalju u Minsku na U19 Europskom prvenstvu. U prve dvije utakmice hrvatski juniorski reprezentativci zabilježili su dva poraza. Dok je u susretu protiv Mađarske rezultat do samoga kraja bio neizvjestan  u drugoj utakmici protiv Crne Gore sve je otišlo naopako. Vidljivo je da je ekipa vidno umorna i teška s obzirom na rani stadiji priprema i teške treninge, u čemu  možemo tražiti uzroke ovakvih rezultata.

U jutrošnjoj utakmici koja je zračila jakom igrom u obrani naših mladića sve je izgledalo dobro dok je bilo svježine, međutim u zadnjoj četvrtini nestalo je svježine i umor je prevladao sto su Mađari spretno iskoristili , večerašnja utakmica je samo naglasila taj umor i težinu u rukama i nogama igrača  što su Crnogorci znalački iskoristili te od druge četvrtine, koju su dobili 7:1 iskontrolirali utakmicu do kraja u svoju korist. - Danas nas očekuje samo jedna utakmica i to protiv reprezentacije Srbije u 20 sati, najavio je izbornik Joško Kreković.

Mađarska U-19 – Hrvatska U-19   9:8 ( 3:3,1:2,3:2,2:1)

Crna Gora U-19 – Hrvatska U-19  14:7 ( 1:2,7:1,3:2,3:2)