PLIVAČKI KLUB VARAŽDIN

Na Prvenstvu Hrvatske u plivanju Karlo Hajdinjak osvojio četvrto mjesto na 50 m prsno u juniorskoj konkurenciji

Objavljeno: 27.12.2018. 17:54

Zadnja izmjena: 27.12.2018. 17:57

Na riječkim bazenima Kantrida održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju na kojem su sudjelovali, u juniorskoj konkurenciji i Anamaria Cmrečak te Karlo Hajdinjak iz PK Varaždin. Konkurencije je ove godine bila vrlo jaka, očemu govori podatak da su tijekom PH srušena čak 34 hrvatska rekorda.

Karlo Hajdinjak je na 50 m prsno došao nadomak brončane medalje. On je s vremenom 30,66, što je ujedno i njegov osobni rekord, zauzeo je 4. mjesto u kategoriji mlađih juniora. Isplivao je još dva osobna rekorda i to na 50 m slobodno, gdje se plasirao na 17.mjesto te 200 m prsno, gdje je doplivao do 11.mjesta.
Anamaria Cmrečak najuspješnija je bila na 200 m prsno gdje je u kvalifikacijama otplivala osobni rekord, 2.48,91, te izborila 6. mjesto u kategoriji mlađih juniorki. S tim vremenom plasirala se u B juniorsko finale te ponovno isplivala osobni rekord (2.48,88) i zauzela 13. mjesto u juniorkama te 14.mjesto u općoj kategoriji. Osim na 200, Anamaria je otplivala i osobni rekord na 50 m prsno te zauzela 14. mjesto kod mlađih juniorki.