ŽENSKI RUKOMETNI KLUB KOKA

Nakon pozitivnog rezultata Koke u Umagu očekuju se bodovi i protiv Murvice

Objavljeno: 26.02.2020. 08:05

Zadnja izmjena: 26.02.2020. 08:08

U 1. HRL za žene odigrano je 17. kolo koje je dosta definiralo prvenstveno ljestvicu, iako je ostalo još osam kola do kraja prvenstva. ŽRK Koka, za sada čvrsto drži četvrtu pozicju, što je odlično s obzirom da je već godinama u samom vrhu hrvatskog ženskog rukometa. Igračice se mijenjaju, a klub je ostao stabilan. Iako igra nije uvijek savršena, prepoznaje se sve karakterističnija igra koja donosi i rezultate.

Do desete pobjede ove sezone Varaždinke su došle u Umagu. Nekoliko puta je Koka imala šest golova prednosti, ali se Umag vraćao i prijetio. Na minus dva bile su domaće igračice dvaput u desetak minuta prije kraja susreta, ali Varaždinke nisu dozvolile preookret rezultata. U efikasnosti predvodila je Ivana Dežić s 10 pogodaka, dok je na golu bila odlična Janja Tušek sa čak 14 obrana.

Ovaj vikend ŽRK Koka ima zgusnusti raspored, osim seniorki u natjecateljskom pogonu su skoro sve uzrasne kategorije.

• Subota, 29. veljače, seniorske ekipa igra 18. kolo 1.HRL za žene protiv ŽRK Murvica iz Crikvenice. Igra se u GSD Arena - mala dvorana s početkom u 14,30 sati.
  • Četvrtak, 27. veljače, igra se 2. HRL 15.kolo  protiv RK “Podravka 2 Lino“. Igra se u GSD Arena - mala dvorana s početkom u 18,30 sati.
  • Nedjelja, 1. ožujka, igra se 1. MŽL 7. krug. Igra se u GSD Arena – mala dvorana s početkom u 12,30 sati,a protivnici su RK „Zaprešić“ i Rk „Jamnica“.
  • Nedjelja, 1. ožujka, igra se 1. HMKRL, 8. krug. Igra se u Lipiku s početkom u 10,00 sati.

Sljedeći protivnik Koke, ekipa Murvice iz Crikvenice, posljednjeplasirana je ekipa lige sa samo četiri osvojena boda. U prošlom kolu pobijedila ih je ekipa Bjelovara koja je treća sa šest bodova prednosti ispred Varaždinki. Za očekivati je, novu jedanaestu pobjedu Koke.

Sve napetiji susreti

Od ostalih susreta proteklog kola trebaizdvojiti i jednu posebnost a to je 50 pogodaka u jednom susuretu Podravke i to protiv Dalmatinke u Pločama. Kolo su otvorili Zrinski i Sinj. Domaćin je potpuno izvan forme i doživio je sedmi poraz u nizu.

Lomotiva je bila više nego uvjerljiva protiv Osijeka, bio je to dan kada je igračicama zagrebačkog kluba baš sve išlo od ruke. O tome svjedoči i rezultat 31:19.

1234 Virovitica nastavlja s odličnim igrama, kao hit nastvaka sezone, i uspinje se na prvenstvenoj ljestvici. Ne tako davno bile su pri dnu, a sada su u zlatnoj sredini. Pobijedile su s golom prednosti Sesvete u neizvjesnom susretu. Kolo su zatvorile rukometašice Dugog Sela i Splita. Domaće rukometašice vodile su susret do tri minute prije kraja kada dolazi do izjednačenje 20:20, ali u posljednjoj minuti gol za Dugo Selo i veselje domaćih.