NK VARAŽDIN - HNK HAJDUK

Objavljeno: 28.07.2019. 20:04

Zadnja izmjena: 28.07.2019. 23:05

U posljednjoj utakmici 2. kola 1. HNL Varaždina je izgubio od Hajduka rezultatom 0:3. Varaždinskim nogometašima ovo je bio prvi domaći prvoligaški susret nakon sedam godina izbivanja iz društva najboljih hrvatskih nogometnih klubova ali su ga završili porazom.

Iako je kiša u Varaždinu padala cijelo poslijepodne teren je osposobljen za igru i uz temperaturu zraka od 19 stupnjeva celzijevih, uvjeti za igru su vrlo dobri.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno iznenađenja na varaždinskom travnjaku. Prve minute susreta prošle su u opreznoj igri s obje strane ali su igrači Hajduka imali blagu inicijativu. Kako je vrijeme odmicalo Varaždin je sve više prijetio iz kontranapada. Gosti su pred kraj poluvremena također bili u nekoliko poluprilika ali bez konkretne završinice. Na kraju bilo je to izjednačeno poluvrijeme bez izrazitrih prilika za zgoditak.

Početkom drugog dijela gosti su ubrzali igru i već u 49. minuti poveli su golom Dolčeka. Još se domaći igrači nisu oporavili od šoka nakon primljenog gola a uslijedio je novi. Caktaš s bijele točke povećava prednost na 0:2. Od tada Hajduk igra puno sigurnije i onemugućuje napade Varaždina. Sve je to rezultiralo i trećim golom gostiju. Edouk se u 86. minuti odlično snašao u šenaestercu Varaždina te potvrdio pobjedu Hajduka.

Tijek utakmice:

86' GOL 0:3 Edouk ulazi u šesnaesterac Varaždina i preciznim šutom pogađa mrežu.

67' Dvostruka izmjena u redovima Varaždina izašli Perković i Posave, a ušči Glavica i Vuk.

60' Torcida zapalila baklje na tribini.

56' Izmjena u Hajduku izašao Jiradi Bassel a ušao Eduok Samuel

55' GOL Caktaš 0:2 siguran s bijele točke

55' Minuta jedanaesterac za Hajduk

49' GOL Dolček gosti vode. Hajduk je u drugi dio susreta ušao odlučnije i odmah poveo.

45' Igra se minuta sudačke nadoknade, Hajduk u još jednoj prilici.

42' Izjednačena završnica prvog dijela, izmjenjuju se napadi oba sastava.

36' Varaždin sve češće napada i dolazi u polupriulike.

28' Benko uputio udarac prena vratima Hajduka ali Posavec brani bez problema.

26' Prilika za Hjaduk Dolček puca ali Nevistić brani.

20' Žuti karton za Jerteca zbog prekršaja na sredini terena.

18' Nova akcija Varaždina i prvi upućen udarac prema vratima gostiju uputio je Đurasek, ali pokraj gola.

17' Odlična akcija Varaždina, koji se oslobodio pritiska gostiju, ali bez upućenog udarca.

12' Nogometaši Hajduka imaju više loptu u svojim nogama ali Varaždin se dorbo brani i prijeti kontranapadima.

3' Prvi korner za ekipu Hajduka nakon početnog ispitivanja snaga.

Varaždin - Hajduk  0:3 (0:0)