SENZACIJA U SISKU

Nevjerojatnih 98 odličja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za članove Plivačkog kluba Baroka

Objavljeno: 03.07.2018. 21:01

Zadnja izmjena: 03.07.2018. 21:33

Nakon duge i naporne sezone i velikog broja nastupa, za većinu mladih varaždinskih plivača PK Barok ovo je bilo završno natjecanje u ljetnoj sezoni - Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije.

U konkurenciji 271 natjecatelja iz 13 klubova, nastupilo je i 37 članova PK Barok: Niko Balenta, Nika Dobovičnik, Petra Luka Kokotec, Luka Štumberger, Elena Balažinec, Dora Jurak, Leona Juriša, Filip Kukec, Elena Škrapec, Lea Ćelić, Martina Štefinec, Luka Cvetko, Mario Vlahinja, Neven i Patricija Lončarić, Iva Vresk, Noa Stolnik, Ivan Turkalj, Lovro Juretić, Vedran Šavor, Andro Šantek, Bela Mitrović, Patricija i Petra  Švetak, Teodora Liber Kos, Anamarija Zavrtnik, Ivona Valentak, Maša Manojlović, Sara Marković, Lovro Pintarić, Anja Mirilović, Ivona Jurković, Tamara Flegar, Hana Ivanković, Mihael Kolarek i Ivan Trubić.

Isplivano više od 150 osobnih rekorda!

Više nego uspješan vikend za plivačice i plivači PK Barok koji su osvojili nevjerojatnih 98 medalja - od toga 39 zlatnih, 26 srebrnih i 33 brončane. Uz to isplivano je više od 150 osobnih rekorda što je još nevjerojatniji uspjeh.

U kategoriji juniorki istaknule su se: Elena Škrapec s osvojenim 1. mjestom na 100 m slobodno te 3. mjestom na 400 m slobodno. U kategoriji seniora osvojila je 2. mjesto na 100 m slobodno te 3. mjesto na 400 m slobodno. Najbolja plivačica PK Barok, Martina Štefinec, osvojila je prva mjesta na 50, 100 i 200 m prsno i u kategoriji seniora i juniora. Lea Ćelić bila je 3. u disciplini 200 m slobodno, a također je i u kategoriji seniora zauzela 3. mjesto. U istoj kategoriji najbolji junior PK Barok, Luka Cvetko, osvojio je prva mjesta na 50 i 100 m slobodno, te  1. mjesto na 100 m leđno. Treba naglasiti da je Luka osvojio i sva tri zlata i u kategoriji seniora.

U kategoriji ml. juniorki najbolje su bile: Petra Gašparac s osvojenim 3. mjestom na 100 m slobodno i Noa Stolnik s broncama na 100 i 200 m prsno. U istoj kategoriji treba istaknuti i Lovru Pintarića koji je osvojio 3. mjesto na 400 m slobodno i 2. mjesto na 200 m delfin,  dok je u kategoriji seniora zauzeo 3. mjesto na 200 m delfin.

U kategoriji kadetkinja Nika Dobovičnik osvojila je 3. mjesto na 400 m slobodno i 2. mjesto na 400 m mješovito, u seniorskoj, juniorskoj i ml. juniorskoj kategoriji osvojila je 3. mjesto na 400 m mješovito. Anamarija Zavrtnik je bila 3. na 100, 200 i 800 m slobodno, te je u ml. juniorskoj kategoriji osvojila 2. mjesto na 800 m slobodno, a u seniorskoj i juniorskoj kategoriji okitila se brončanom medaljom na 800 m slobodno. Petra Švetak je bila najbrža  na 200 m prsno, dok je Dora Jurak osvojila 3. mjesto na 800 m slobodno. U istoj kategoriji,  kod plivača, najuspješniji su bili: Luka Štumberger koji je osvojio 1. mjesta na 400 m slobodno, 400 m mješovito i 200 m prsno te 2. mjesto na 200 m mješovito. Treba istaknuti da je Luka u kategoriji seniora osvojio 2. mjesto na 400 m mješovito, u kategoriji juniora osvojio je 2. mjesto, a u kategoriji ml. juniora 1. mjesto u istoj disciplini. Luka Kokotec je bio 1. na 200 m leđno, 2. na 100 m leđno i 3. na 400 m slobodno te je u ml. juniorima osvojio 3. mjesto na 200 m leđno. Niko Balenta  je osvojio 1. mjesto na 200 m delfin, na 100 m je bio serbrni, a na 200 m slobodno brončani, dok je u kategoriji juniora i ml. juniora osvojio broncu na 200 m delfin.

U kategoriji ml. kadetkinja Leona Juriša osvojila je prva mjesta na 50 i 100 m leđno, druga mjesta na 50 i 100 m prsno i 50 m slobodno, te treća mjesta na 50 m delfin i 100 m slobodno. Sara Marković osvojila je bronce u disciplinama 100 m delfin te 200 m slobodno. Maša Manojlović okitila se broncom na 100 m prsno. U istoj kategoriji kod plivača, najuspješniji je bio Filip Kukec koji je osvojio druga mjesta na 100 m prsno i 200 m mješovito, prva mjesta na 50 i 200 m slobodno i 3. mjesto na 100 m slobodno.

Posebne pohvale idu mladim plivačima početnicima

U kategoriji početnika posebno ističemo Teodoru Liber Kos koja je osvojila tri prva mjesta: na 200 m mješovito, 100 m slobodno i 50 m delfin, 2. mjesto na 50 m leđno te 3. mjesto na 50 m slobodno. Bela Mitrović osvojila je 2. mjesto na 100 m leđno, te treća mjesta na 50 m leđno, 50 m prsno i 100 m slobodno. Patricija Švetak doplivala je do 1. mjesta na 200 m slobodno, te 2. mjesta na 100 m prsno.

Potvrda odličnog stručnog trenerskog rada u PK Barok i izvrsni rezultati u štafetama. U kategoriji juniora u mix štafeti 4x100 m (dva plivača i dvije plivačice) osvojili su 1.mjesto. Štafeta je nastupila u sastavu: Elena Škrapec, Martina Štefinec, Lovro Pintarić i Luka Cvetko. U istoj štafeti pobjedu su odnijeli i kadetkinje i kadeti: Nika Dobovčnik, Luka Štumberger, Niko Balenta, Anamarija Zavrtnik, dok je drugi sastav štafete kadetkinja i kadeta Luka Kokotec, Petra Švetak, Ivan Turkalj, Dora Jurak osvojio odlično 3. mjesto. Mlađi kadeti također su doplivali do zlata: Leona Juriša, Maša Manojlović, Filip Kukec, Mihael Kolarek.

U štafeti 4x100 mješovito kod plivačica, u kategoriji juniorki, PK Barok osvojio je zlato. Štafeta je nastupila u sastavu: Petra Gašparac, Martina Štefinec, Lea Ćelić, Elena Škrapec. U kategoriji ml. juniorki osvojeno je 2. mjesto, uz nastup Patricije Lončarić, Noe Stolnik, Ive Vresk, Tamare Flegar. Kadetkinje su bile brončane u sastavu: Hana Ivanković, Petra Švetak, Anamarija Zavrtnik, Nika Dobovičnik. Mlađe kadetkinje PK Barok Ivona Jurković, Maša Manojlović, Leona Juriša, Anja Mirilović osvojile su zlatnu medalju, a zlatni su bili i kadeti: Luka Kokotec, Filip Kukec, Luka Štumberger i Niko Balenta.

U štafeti 4x100 slobodno u kategoriji juniorki osvojili su 2. mjesto u sastavu: Petra Gašparac, Martina Štefinec, Lea Ćelić, Elena Škrapec kao i u konkurenciji ml. juniorki, a za šatefetu su nastupile Iva Vresk, Patricija Lončarić, Noa Stolnik, Tamara Flegar. U kategoriji kadetkinja osvojena je bronca u sastavu: Petra Švetak, Dora Jurak, Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik. U kategoriji ml. kadetkinja ponovo su uzeli zlato: Maša Manojlović, Sara Marković, Anja Mirilović, Leona Juriša bile su najbrže. Kadeti također osvajaju zlato na 4x100 slobodno. Štafeta je nastupila u sastavu: Luka Kokotec, Ivan Turkalj, Luka Štumberger, Niko Balenta. Mlađi kadeti Andro Šantek, Ivan Trubić, Mihael Kolarek, Filip Kukec bili su srebrni.

I za kraj,  ženska kadetska štafeta 4x200 slobodno bila je zlatna u sastavu: Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Dora Jurak, Anamarija Zavrtnik, kao i muška kadetska štafeta - Luka Kokotec, Filip Kukec, Niko Balenta i Luka Štumberger.

Posebne pohvale idu mladim plivačima početnicima koji su briljirali u štafeti 4x50 slobodno mix: Vedran Šavor, Lovro Juretić, Patricija Švetak i Teodora Liber Kos. U štafeti 4x50 mješovito mix bili su srebrni a nastupili su u sastavu: Bela Mitrović, Vedran Šavor, Patricija Švetak, Lovro Juretić.