NK Varaždin ŠN - Varteks: Uvjerljiva pobjeda Varteksa nad gradskim rivalom

Piše: Marko Breljak

Objavljeno: 25.05.2013. 18:16

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:16

U derbiju 18. kola 2. ŽNL Istok na stadionu Varteksa susreli su se NK Varaždin ŠN i NK Varteks, a sve je bilo više-manje poznato, ve? nakon prvih 45 minuta, kada su gosti vodili 0:3. To je i bio kona?ni rezultat utakmice ?ime je Varteks ostao na vrhu lige, a NK Varaždin ŠN se vjerojatno oprostio od borbe za prvo mjesto...

>>FOTO: Velika pobjeda Varteksa

Varteks je od 65. minute igrao i s ?ovjekom manje na terenu, ali NK Varaždin nije uspio ozbiljnije ugroziti Mar?eti?ev gol.

Derbi dvaju varaždinskih klubova, nije kao posljednji puta okupio preko tri tisu?e gledatelja. Isto?na tribina nije bila u funkciji, radi sigurnosnih razloga, a White Stonesi, okupili su se uglavnom na tribini Zapad lijevo.

Uo?i susreta, iz oba tabora se najavljivala pobjeda, Varteksu je ona više zna?ila, jer "ganja" prvo mjesto tablice. No niti NK Varaždin nije odustao od borbe za prvo mjesto, a još više i prestiž u ovom gradskom derbiju. Bilo je i odre?enih problema s ozljedama, uo?i utakmice, no na kraju su i Car i Ivankovi? izveli gotovo najja?i sastav.

Prvu pravu prigodu propustio doma?in. Reži? je na uba?aj slijeva neometan pucao pored gola. A onda se "otvorilo", na drugoj strani.

0:1 Simon (9. minuta) - Michel Simon prolazi slijeva, dolazi pred vratara Varaždina, puca "špicom", a lopta završava u mreži.

Doma?in kao da je bio "šokiran" primljenim pogotkom, a nesigurnost obrane ekipe Zlatka Ivankovi?a, Varteksovci odli?no koriste i povisuju prednost.

0:2 Poljan (21. minuta) - Dominik Matu?ec krade loptu obrani doma?ina, prolazi u kazneni prostor, odli?no upošljava Marka Poljana za pove?anje vodstva.

Samo tri minute kasnije, rezultat je ve? 0:3 za ekipu Dejana Cara, vode?i sastav 2. ŽNL Istok.

0:3 Poljan (24. minuta) - Ovog puta je asistent Simon, a na pravom mjestu ne ponovno Poljan, za svoj drugi gol u ovom derbiju.

Novi udarac za ekipu Zlatka Ivankovi?a, dogodio se u 25. minuti, kada je Robert Teža?ki napustio igru, radi ozljede.

Predkraj prvog poluvremena, gledamo nešto bolji NK Varaždin, no bez zna?ajnijih prigoda. Malo se zaoštrilo u 37. minuti, kada su se nešto porje?kali temperamentni kapetani, Reži? i Drož?ek, no sudac Mario Zebec sve je to smirio žutim kartonima za obojicu.

Rezultatom 0:3 se i otišlo na odmor, a igra?i u naran?astim dresovima bili su pljeskom ispra?eni od brojnih navija?a gostiju, predvo?enih White Stonesima.

Drugo poluvrijeme nešto ve?u inicijativu imala je ekipa NK Varaždina, koja je nešto pokušavala, ali i dalje bez izrazitijih prigoda. Tra?ak nade za doma?ina ukazao se u 64. minuti, kada je Nikola Dro?ek nepotrebno na sredini terena dobio drugi žuti karton.

I s ?ovjekom manje, plavi nisu mogli do zna?ajnijih prigoda. ?ak je Varteks bio bliže pogotku, kada je Mihali? jedva ukrotio odli?an "slobodnjak" Horvata.

Do kraja utakmice rezultat se ipak nije promijenio, na kraju je završilo s uvjerljivih 0:3, kao na kraju prvog poluvremena. Ovom pobjedom Varteks se zadržao na prvom mjestu tablice, pove?avši prednost na devet bodova ispred NK Varaždina, koji vjerojatno ispada iz "utrke".

Izjave trenera:

Zlatko Ivankovi?, trener NK Varaždina ŠN: "Iako smo primili golove iz naših pogrešaka to nimalo ne umanjuje zasluženost pobjede Varteksa. Nekako su danas više željeli pobjedu i to potvrdili na terenu".

Dejan Car, trener NK Varteksa:  "Odli?no smo otvorili susret, prakti?ki iz prve tri šanse zabili 3 gola nakon ?ega je bilo puno lakše igrati. Puno hvala svim našim navija?im, ova pobjeda nas dodatno motivira da zadržimo prvo mjesto na tablici, a ve? u Podev?evo idu?i tjedan idemo maksimalno ozbiljno, sa željom da nastavimo niz".

Varaždin ŠN - Varteks 0:3 (0:3)

Varaždin, stadion Varteksa. Gledatelja: 1000. Sudac: Mario Zebec.

Strijelci: 1:0 Simon (9.min), 2:0 Poljan (21. min), 3:0 Poljan (24. min).

Varaždin ŠN: Mihali? - Gregori? (od 40. Belaj), Pribolšan, Vindiš, Vrbnjak - Labaš, Teža?ki (od 25. Milak), Klemen?i?, Struški (od 71. Mladenovi?) - Kuhta, Reži?. Trener: Zlatko Ivankovi?.

Varteks: Mar?eti? - Drož?ek, ?urasek, Ratno i?ko, Pomper - Simon, Nježi?, Horvat (od 89. Božini?)- Poljan (od 64. Kostelac - od 80. Belavi?), Matu?ec - Namjesnik. Trener: Dejan Car.