NK Varaždin pobijedio Dugopolje golom Leona Benka u 80. minuti

Objavljeno: 16.03.2019. 14:57

Zadnja izmjena: 16.03.2019. 17:30

Na varaždinskom gradskom stadionu igra se susret 16. kola 2. HNl između NK Varaždin i NK Dugopolje.

Prvo poluvrijeme započelo je opreznom igrom s obje strane. Bilo je nekoliko poluprilika ali bez ozbiljnijeg udarca prema golu. Što je igra odmicala varaždinska ekipa imala je "malo više od igre" ali izrazitih prilika nije bilo. U igri oba sastava bilo je dosta pogrešaka i krivih dodavanja. Najizgledniju priliku u prvom dijelu imao je Senić u 37. minuti kada je bio u prilici "jedan na jedan" uputiti loptu prema golu gostujućeg vratara ali je pucao neprecizno pokraj gola. Do kraja poluvremena Varažfin je sve više pritiskao goste ali ponovo bez točnog zadnjeg dodavanja.

Dugi dio susreta započeo je kao što je prvo poluvrijeme završilo, dominacija Varaždina ali bez pravog udarca prema golu. Gosti su prijetili uglavnom kontranapadima. Ritam igre polagano je padao ali su pred kraj susreta Varaždinci ponovo postali agresivniji stvorili nekoliko poluprilika a u 80. minuti najabolje se snašao Leon Benko i postigao pobjedonosni gol. Do kraja susreta nije bilo izgldnijih prilika.

Tijek susreta:

90' Igra se 3 minute sudačke nadonade vremena.

80' GOOOOOOOOOOL 1:0 Leon Benko iz gužbe u šesnaestercu postiže dugoočekiani gol.

79' Žuti karton Grubišić iz Dugopolja.

77' Žuit karton golmanu Dugopolja Ćubiću zbog prigovora, nakon prilike Yokoyame.

73' Ponovo izmjena u obje momčadi u ekipi Dugopolja izlašao Bosančić a ušao Nakić, a u ekipi Varaždina izašao Brlečić a ušao Kolarić. Igra malo izgubila na tempu.

66' Ponovo izgledna prilika za Varaždin ali lopta kroz šumu igrača nije pronašla put do mreže.

62' Izmjena u Varaždinu Vuk izlazi a ulazi Yokojama, također i izmjena u Dugopolju Rakić izlazi Grubišić ulazi.

60' Varaždin sve više pritišće, tri kornera ali rezultat se ne mijenja.

58' Varaždin u prvoj ozbiljnoj prilici ali dva udarca iz blizine brani golman Ćubić.

54' Drugi dio susreta prolazi slično kao i većina prvog dijela, Varaždin ima inicijativu i poluprilike ali ne uspijeva uputiti udarac prema golu a Dugopolje prijeti kontranapadima.

45' Igra se još jedna minuta sučeve nadoknade vremena.

43' Redaju se prilike Varaždinaca, koji su preuzeli igru.

42' Josip Rakić iz Dugopolja zaradio je zbog prekršaja žuti karton.

37' Najizglednija prilika u dosadašnjem dijelu susureta, Senić je bio u prilici glavom ugroziti Ćubića ali lopta odlazi neprecizno pokraj gola.

35' Matej Senić dobio žuti kraton.

33' Rezultat je i dalje 0:0, a u igri oba sastava nema promjena. Dosta je pogrešaka u predaji lopte.

24' I dalje se ekipe izmjenjuju u napadima ali bez završnice.Ukupno se stječe dojam da domaćin ima "malo više od igre."

16' Utakmica postaje malo življa, brže se igra. Dugopolje je iz jednog kontranapada skoro došlo u stopostotnu priliku. A, iz kontranapada i Varaždinci prijete.

10' Dvije poluprilike na obje strane ali se i dalje igra uglavnom na sredini terena.

5' Početak susureta priče u ispitivanju snaga, obje ekipe igraju oprezno i igrase uglavnom na sredini terena.