Varteks stigao do prve pobjede i osvojio turnir u Beretincu

Objavljeno: 25.07.2011. 09:44

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Nogometaši Varteksa stigli su do svoje prve, "povijesne" pobjede novog kluba, a odmah su ih osvojili ?ak dvije, na turniru u Beretincu, te osvojili pehar pobjednika...

Radi se o 18. tradicionalnom memorijalnom turniru Stjepan Lazar Šokac i Krešmir Kapeš, u organizaciji NK Beretinec. ?ak niti loše vrijeme i kiša, nisu pokvarili dobar dojam i druženje nekoliko stotina gledatelja, koliko se okupilo i Beretincu. Varteks je po prvi puta nastupio u novim dresovima, koji su replika Varteksovih dresova s po?etka devedesetih, s bumbarom na dresu. Mora se priznati da izgledaju prekrasno.

Osim doma?ina, i ve? ranije spomenutog Varteksa, na turniru su sudjelovali i Zelengaj iz Ku?ana Donjeg te Obreš iz Svetog Ilije. Obreš i Beretinec su lani bili drugoplasirani i tre?eplasirani klub u 2. ŽNK Istok, u kojoj ?e nastupati i NK Varteks.

Polufinalne utakmice igrale su se 2 x 25 minuta, a Varteks je u polufinalu svladao doma?ina iz Beretinca, rezultatom 2:1, gdje su strijelci bili Posinovec i Martinez, ujedno i kapetan ekipe. Varteks je imao i penal, kod 1:0, nakon prekršaja nad Lon?arom, ali ga Martinez ne koristi.

U finalu turnira tako su se našli Varteks i Obreš, a u ovoj utakmici zaigrao je i novopridošli igra? Varga, koji se odmah nametnuo svojim iskustvom i sigurnoš?u na terenu. Prva dva pogotka, za vodstva od 1:0 i 2:0, postiže upravo Varga. Za prvi pogodak Vargi u 11. minuti asistira trener-igra? Denis Vida?ek, odli?no mu sa 30-ak metara centriravši u sam šesnaesterac, a Varga bez oklijevanja  posprema loptu u mrežu Obreša.

Pet minuta kasnije "pada" i drugi pogodak, uz gotovo jednak scenarij. Vida?ek uo?ava i precizno pronalazi otvorenog Vargu kako na desnom krilu utr?ava u kazneni prostor, a ovaj licem u lice s vratarem rutinerski loptu šalje iza njegovih le?a. Pogodak za kona?nih 3:0 u 20. minuti nastavka postavio je Martin Ježovita. Pretr?avši cijelu protivni?ku polovicu, prolazi trojicu obrambenih igra?a, a ?etvrtome "pred nosom" šalje loptu ispod same vratnice ve? poleglog vratara.

NK Varteks je ovime, u respektabilnoj konkurenciji, ve? nakon samo 17 dana od prvog treninga, osvojio i prvi trofej. Nakon ovakvog uspjeha veselju najvjernijih navija?a nije bilo kraja. Ostalo se malo i proveseliti u Beretincu, a slavlju su se pridružili i ostali sudionici turnira.