NK Varteks poražen u povijesnoj prvoj utakmici

Objavljeno: 18.07.2011. 10:08

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Novoosnovani NK Varteks u povijesnoj prvoj utakmici poražen je na gostovanju od me?imurskog županijskoj drugoligaša NK Jedinstva iz Novog sela na Dravi pred, s obzirom da se radilo o pripremnoj utakmici županijskih drugoligaša, respektabilnih 300 gledatelja.

Kona?ni rezultat bio je 3:2 za NK Jedinstvo no da je bilo malo više sre?e NK Varteks je mogao i do lake i visoke pobjede.

Na po?etku utakmice do izražaja je došla ?injenica da je NK Varteks nova ekipa s igra?ima koji dosad nisu imali prilike igrati zajedno. Na po?etku utakmice dogodila im se po?etni?ka pogreška u obrani što koristi napada? NK Jedinstva i upisuje povijesni prvi pogodak u mrežu novog NK Varteksa.

Samo nekoliko minuta kasnije ve? je 2:0 za NK Jedinstvo. Nakon jednog ubacivanja s desne strane u petercu Varteksa dolazi do klasi?nog „flipera“ i lopta se nesretno odbija u njihovu mrežu.

No tada kre?e veliki „come back“ Varaždinaca. Bodreni sa ?ak 200 svojih navija?a koji su doputovali iz svih dijelova Varaždinske, pa ?ak i Me?imurske županije, „novi kroja?i“ konsolidiraju redove i po?inju sve više prijetiti vrataru doma?ina.

Trenutak za pam?enje, prvi gol novog NK Varteksa, dogodio se sredinom prvog poluvremena, a „tribine“ su eksplodirale. Bilo je to veselje nevi?enih razmjera.

U povijesnim knjigama ostat ?e zapisano da je strijelac prvog gola za novi NK Varteksa bio mladi Filip Posinovec, 20-godišnji student Ekonomskog fakulteta u Rijeci i dugogodišnji aktivni navija? sa preko 30 gostovanja u 1. HNL.

Mladi Fi?o hladnokrvno je i efektno završio odli?nu akciju u kojoj su sudjelovala ?ak ?etvorica njegovih suigra?a.

Njegov gol dao je krila „novim kroja?ima“ koji su odmah, bez kalkuliranja, jurnuli po izjedna?enje, završavaju?i napade ponekad i sa 7 igra?a.

Ironi?no, izjedna?enje se dogodilo u trenutku kad su doma?ini uzvratili istom mjerom i krenuli na gol NK Varteksa. No, igra? Jedinstva izgubio je loptu na najnezgodnijem mjestu u sredini terena i „novi kroja?i“ su krenuli u kontru.

Lopta je došla do desnog krila Martina Ježovite koji ju je u sprintu potegnuo prema golu, a na 30-ak metara do?ekao ga je stoper doma?ina. Primjetio je da je golman istr?ao pa se odlu?io na lob sa 25 metara od gola. Lopta kao da je minutama putovala zrakom i kona?no odsjela u lijevim rašljama gola doma?ina. Najljepši trenutak utakmice donio je Varteksu izjedna?enje, a "na tribinama" je zavladao delirij.

S izjedna?enim rezultatom otišlo se na odmor, a vidjelo se da su doma?ini pomalo šokirani situacijom. Jedan njihov predstavnik rekao nam je da su o?ekivali visoku pobjedu i da su vrlo ugodno iznena?eni igra?kom snagom NK Varteksa.

U drugom dijelu iskusniji doma?ini ipak su uspjeli do?i do pobjede, iako je situacija lako mogla biti i obratna.

Trener „novih kroja?a“ Denis Vida?ek u potpunosti je promijenio sastav u odnosu na prvo poluvrijeme i doma?ini su to iskoristili odmah po?etkom drugog poluvremena i postigli pogodak nakon izra?ene akcije.

No, tada su „novi kroja?i“ ponovno živnuli i po?eli sve više prijetiti vratima Jedinstva. No, lopta nikako nije htjela u gol, iako su imali nekoliko fantasti?nih prilika i situacija jedan-na-jedan sa vratarom doma?ina.

Zadnjih deset minuta igrala se pak „viktorija“ na gol Jedinstva, ali lopta jednostavno nije željela u mrežu.

No, rezultat je bio najmanje bitan i za trenera i za navija?e. Trener je ionako trebao utakmicu koja ?e mu pokazati na koga može ra?unati, a navija?i su od igra?a ionako tražili samo borbenost, htijenje i želju.

Predsjednik NK Varteksa Jurica Belcar bio je van sebe od sre?e i ponosa jer je njegov klub napokon krenuo s radom u sportskom smislu.

- Iskreno, nisam o?ekivao da ?emo pružiti takav otpor jednoj iskusnoj i etabliranoj ekipi. Naša ekipa je nova i tu ima igra?a koji si još ne znaju niti imena, a kamo li da su igrali zajedno, i zato sam jako sretan kako su odigrali utakmicu. Ponosan sam i na navija?e i ?lanove kluba. ?ak 200 ljudi doputovalo je ovdje na jednu najobi?niju pripremnu utakmicu. Sretan sam i ponosan jer smo pokazali da smo ozbiljan klub i u sportskom i u organizacijskom i u navija?kom smislu – rekao nam je oduševljeni Belcar.