HNK RIJEKA - NK VARAŽDIN

Obregon iznenadio Rijeku na samom početku, ali je tradicija nastavljena i Rijeka "potopila" Varaždin

Objavljeno: 17.10.2020. 18:59

Zadnja izmjena: 17.10.2020. 18:59

Na kišnoj Rujevici Rijeka "potopila" Varaždin u suret 8. kola HT Prve lige, rezultatom 2:1. Četvrti je to u nizu susret Varaždina s prve četiri ekipe lige i četvrti poraz.

U susret ba Rujevici Rijeka je počela vrlo agresivno ali je Varaždin prvi poveo, i to golom Obregona u 16. minuti. Međutim, slavlje Varaždinaca nije dugo trajalo, Rijeka izjednačuje četiri minute kasnije autogolom Stolnika. Kad je izgledalo da su se snage izjednačile na terenu domaćini postižu gol za vodstvo u 36. minuti, a postigao ga je Kulenović. Vodstvom Rijeke od 2:1 odlazi se na odmor.

U prvoj polovici drugog dijela Varaždin suzdržaniji bez udarca prema golu Rijeke, dok domaći napadaju ali su neprecizni. Varaždinci će pamtiti šansu Posavca u 79. minuti kada je iz izgledne situacije pucao pored riječkog gola. Rijeka za to vrijeme niže prigoda ali varaždinska obrana u potpunosti funkcionira. U samoj završnici Varaždin je snašao snage za još jedan duži pritisak ali rezultat se nije promijenio.