Odlično otvaranje sezone za trkače varaždinskog Triatlon kluba 042

Objavljeno: 18.04.2012. 11:57

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Varaždinski triatlonci sjajno su otvorili novu sezonu. Već u prvoj službenoj utrci godine članovi Triatlon kluba 042 Adam Rožmarić i Mićo Duspara osvojili su medalje.

Službena natjecanja iz kalendara Hrvatskog triatlon saveza započela su ovu nedjelju utrkom za Kup Hrvatske i Ekipnim prvenstvom Hrvatske u sprint duatlonu u Labinu. Utrku je organizirao Triatlon klub Albona Extreme.

Već na početku sezone članovi varaždinskog Triatlon kluba 042 istaknuli su se odličnim rezultatima. Adam Rožmarić osvojio je 2.mjesto u kategoriji Mlađi junior sa vremenom 1:05:38, a Mićo Duspara osvojio je 2.mjesto u kategoriji Veterani 2 sa vremenom 1:06:37.

Vrijedi spomenuti da se natjecalo po tmurnom i kišovitom vremenom. Trčalo se uzbrdo po livadi i kamenju, a cesta za bicikl bila je mokra od kiše što je bilo osobito opasno jer se vozilo po nizbrdicama i uzbrdicama.

Lošije vrijeme najvjerojatnije je i glavni uzrok nešto lošijeg odaziva natjecatelja. Okupilo se naime tek 33 muškarca i 11 žena. Osim glavne utrke održan je i supersprint duatlon i dječja utrka.

Triatlon klub 042 i ovu srijedu poziva sve zainteresirane na 3. kolo Duatlon lige Aquacity, koje se održava na prostorima oko Aquacitya u Varaždinu. Utrka započinje u 18 sati.