Odbojkaši Daruvara uvjerljivo slavili u Varaždinu

Objavljeno: 13.02.2011. 20:32

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:08

Odbojkaši Varaždina poraženi su u subotu na domaćem parketu od momčadi Daruvara, s 3:1 u setovima.

Nije to izgledalo loše za varaždinske odbojkaše u prva dva seta, iako je Daruvar trenutno možda i snažnija ekipa, “papirnato gledano”. Prvi set bio je izjednačen do pred sam kraj, kada gosti ipak pokazuju više mirnoće te stižu do 1:0 u setovima. Dobra igra momčadi Eduarda Kleina došla je do izražaja u drugom setu, koji odlazi na stranu Varaždina, a susret se prelomio u trećem setu.

Već na početku vidjelo se da su domaći krenuli vrlo loše, u potpunosti su “potonuli”, a kod vodstva Daruvara 8:1, ozlijedio se i prvi tehničar Žganec. Zamijenio ga je Dario Strelec, povratnik u redove OK Varaždina, nakon što je godinama igrao za OK Barok, no nije mogao “probuditi” svoju momčad. Na kraju samo osam poena u trećem i 14 u četvrtom setu, za uvjerljivu 3:1 pobjedu Daruvara (22:25, 25:17, 8:25, 14:25).

Ovom pobjedom Daruvar se poravnao s Varaždinom na drugom mjestu tablice, no nakon brojnih problema u klubu, odlaska nekolicine igrača tijekom zime, više od toga nije se niti moglo očekivati.