Okončana Chapatangia, Mumlek najbolji strijelac i igrač

Objavljeno: 13.02.2012. 14:18

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Izuzetno zanimljivo bilo je posljednje kolo Chapatangie u kojem bismo istaknuli ?injenicu da je u veteranskoj konkurenciji Kontra u „foto finišu“ presko?ila ekipu Srijedom u sedam i osvojila veteransku Chapatangiu. U seniorskoj konkurenciji  Aquamarin Junajted ostao jedina neporažena ekipa Chapatangie, preokrenuvši vodstvo pobjednika Mattea od 2-0 u svoju 32 pobjedu. I to sve u posljednjih šest minuta utakmice...

Posljednji su dan otvorili Pucke VIP Bicycles i CBB Nekretnine Junajted, izravnim srazom u borbi za tre?e mjesto u seniorskoj Chapatangi. Puckama je bio za zadržavanje „bronce“ dovoljan i bod, no 4-2 pobjedom potvrdili su zasluženost osvojenog tre?eg mjesta. Potom je uslijedio veteranski program, paralelno na oba terena u isto vrijeme, s obzirom da su obje utakmice izravno krojile poredak.

Ekipa Srijedom u sedam iz Sv. Ilije, koja je u završnicu prenijela maksimalnih devet bodova no nakon toga uhvatila mršavi bod u dvije utakmice, više nije imala pravo na krivi korak. Uo?i zadnjega kola ostao je bod viška u odnosu na Kontru, dakle samo je pobjeda nad Banficom ostavljala sve u rukama malonogometaša iz Sv. Ilije.

S druge strane, Kontri se trabala poklopiti i njihova pobjeda i povoljan rasplet drugog susreta. I dogodilo se upravo to, Kontra je predvo?ena Kastelom, Balaji?om i Totom svladala najugodnije iznena?enje završnice Kos Transporte 4-2, a identi?nim je rezultatom Banfica slavila protiv „Srijedaša“, donijevši neizravno naslov Kontri.

Cijeli je program posljednjeg dana okon?an opisanom utakmicom dviju najboljih seniorskih ekipa, vode?eg Mattea i drugoplasiranog Aquamarin Junajteda. Rezultatski nije bilo dileme, ?etiri boda prednosti Matteu su osiguravala naslov neovisno o ishodu. Nakon tvrdog prvog poluvremena (0-0) pa jednako takvih pet minuta nastavku Kastel je doveo Matteo u vodstvo, a samo minutu kasnije Mumlek svojim ve? 22. pogotkom u sezoni povisio na 2-0, nakon toga su propuštene još dvije šanse za tre?i pogodak i uslijedila je kazna. Velimir Habrun je šest minuta prije kraja smanjio, Korpar tri minute kasnije izjedna?io i onda u prakti?ki posljednjem napadu Velimir Habrun drugim je pogotkom postavio kona?nih  3-2 za Aquamarin Junajted.

Na kraju kod seniora naslov Matteu, drugo mjesto Aquamarinu, a tre?e Puckama.  Najboljim je vratarom proglašen Nikola Hrani? iz ?etvrtoplasiranih CBB Nekretnina, dok je dva trofeja i za najboljeg strijelca i za igra?a uzeo Miljenko Mumlek. Kod veterana slavlje Kontre, drugo mjesto za Srijedom u sedam, tre?e za Banficu, dok je najboljim vratarom proglašen Goran Vinkovi? (Banfica), najbolji strijelac je Mario Posavec (Srijedom u sedam – 17 pogodaka), a najbolji igra? kod veterana Zoran Kastel.

Na prvu je zimsku Chapatangiu zastor spušten, sljede?a dolazi ve? u ljetnom terminu, konkretno u lipnju.