ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Papuk trekk & trail 2019. bio je završno kolo treking lige i za varaždinske trkače

Objavljeno: 25.11.2019. 07:52

U Velikoj kod Požege održan je Papuk trekk & trail 2019. Ovaj trail/trek je ujedno bio i završno 10. kolo treking lige koja obuhvaća razne destinacije Lijepe naše. Podatak da je nastupilo oko tisuću natjecatelja govori o sve većoj popularnosti i masovnosti u kojem smjeru se trek/trail razvija. Na ovoj utrci moglo se nastupiti u tri različite dužine i to u Challenger (trek & trail): 25-29 km/1500 mD+, u Active (trail): 19 km/900 mD+ i Light/canicross (trail): 9 km/400 mD+.

U Activ kategoriji koja je bila dužine cca. 19 km nastupio je Zoran Križanić iz  AK Varaždin i osvojio treće mjesto. Ovom utrkom Zoran samo potrvrđuje da sve više stasa u pravog trail trkača. Samo 40-ak sekundi kasnije stigao je Dinko Solić koji je još jednom potvrdio da i njemu leže ovakve trail utrke.

Na 13. mjestu pridružio im se i Josip Lacković. Inače, u kategoriji muškaraca utrku je završilo njih 256. U ženskoj konkurenciji Ivana Baranašić iz AK Varaždin osvojila je 7. mjesto od 162 žene u kategoriji. Ivani se vrlo dobrom utrkom na 27. mjestu pridružila naša i Džeraldina Kuzminski.

Veliki broj natjecatelja

Na najkraćoj dionici od 9 km smo Anica Sitar je osvojila 2. mjesto. U kategoriji žena ukupno je utrku završilo 171. U utrci muškaraca Željko Miklaužić bio je 19. dok je Damir Kuzminski osvojio 21. mjesto, a Vladimir Kirchbaum se plasirao na 44. mjesto od 158 muškaraca koji su završili utrku.