PLIVAČKI KLUB BAROK

Plivači PK Barok osvojili četiri zlata na jakom međunarodnom mitingu u Mariboru

Objavljeno: 15.04.2019. 13:55

Zadnja izmjena: 15.04.2019. 13:59

Natjecatelji PK Barok nastupili su na 13. međunarodnom plivačkom mitingu “Pomlad” u Mariboru.  U konkurenciji 460 natjecatelja iz šest država i 28 klubova, nastupilo je i sedam članova PK Baroka: Luka Cvetko, Mario Vlahinja, Katja Balažinec, Elena Balažinec, Patricija Lončarić, Martina Štefinec i Elena Škrapec.

Osvojeno je sedam medalja i to četiri zlata, jedno srebro i dvije bronce, te je isplivano 15 osobnih rekorda.
Luka Cvetko  je osvojio 1. mjesta na 50 i 100 m slobodno, te 2. mjesto na 50 m leptir. Luka je na 50 i 100 m leptir isplivao osobne rekorde, te otplivao A normu za Prvenstvo Hrvatske.
Martina Štefinec  je osvojila zlatnu medalju na 100 m prsno i brončanu na dvostruko kraćoj dionici.
Još jedno zlato za Barok osvojila je Elena Škrapec  u disciplini 400 m slobodno, dok je na 200 slobodno bila treća.