općina maruševec

Pobjedom nad ekipom Klenovnika Rudar 47 zauzeo drugo mjesto u 3. ŽNL Varaždin

Objavljeno: 19.09.2023. 12:17

Zadnja izmjena: 19.09.2023. 12:17

Nogometaši ŠNK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja u Općini Maruševec upisali su četvrtu ovosezonsku pobjedu u 3. Županijskoj nogometnoj ligi, skupini Varaždin.

Pred 130 gledatelja, u čvrstoj utakmici svladali su na domaćem terenu momčad Klenovnika rezultatom 3:2. Strijelci u susretu bili su Karlo Čaklec u 10. i 44. minuti te Matija Cmuk u 49. minuti, dok je za gostujuću ekipu oba pogotka postigao Kristijan Kresonja u drugom dijelu susreta.

Ovom su pobjedom igrači trenera Emilija Možanića napredovali na prvenstvenoj ljestvici i sad se nalaze na 2. mjestu sa 13 osvojenih bodova, isto kao i prvoplasirani Udarnik 32 iz Gornjeg Kućana, dok se s 10 bodova na 3. mjestu tablice nalazi ekipa Klenovnika.

U sljedećem kolu Rudar 47 će gostovati u Svibovcu Podravskom protiv ekipe Podravca, a utakmica je na rasporedu u nedjelju, 24. rujna s početkom u 16 i 30 sati.

Ekipa NK Omladinca iz Jurketinca poražena je na gostovanju u Sračincu protiv istoimene ekipe, rezultatom 4:3. Nakon 5. kola Omladinac se nalazi na devetom mjestu prvenstvene tablice bez osvojenih bodova, a idućeg vikenda gostuje kod NK Vinica.