Rudar '47 pred 500 gledatelja do finala nakon triler-završnice!

Objavljeno: 13.05.2011. 10:00

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Rudar 47 uspio je u uzvratnoj utakmici polufinala županijskog kupa protiv Zadrugara, preokrenuti 2:0 iz prve utakmice te nakon 11-eraca sti?i do finala...

Ve? u polufinalu županijskog kupa susreli su se lanjski finalisti, Rudar 47 iz Ladanja Donjeg i Zadrugar iz Hrastovskog. Prva utakmica u Hrastovskom donijela je prednost Zadrugaru 2:0, ali Ladiš?ani su najavljivali da mogu uzvratiti pred doma?im navija?ima.

I uistinu, bila je to prava drama na igralištu "Šofta" u Ladanju Donjem, pred ?ak 500 gledatelja, od toga oko 150 iz Hrastovskog. Zadrugar se dobro  držao do predkraj susreta, iako su "rudari" na travnjaku bili dominantnija ekipa. Semafor je naime do 84. minute pokazivao 0:0, a onda se sve promijenilo.

Odli?nom akcijom „rudari“ stižu u vodstvo u 84. minuti, a strijelac je Dražen Peharda. Eksplozija oduševljenja na igralištu Rudara 47, kada nakon slobodog udarca Dalibora Možani?a, gostuju?i vratar odbija loptu, a Igor Martan glavom poga?a za 2:0.

U penalima je doma?in bio precizan, pogodili su svih pet penala, dok je na drugoj strani ?i?ek obranio drugi po redu pokušaj Zadrugara s bijele to?ke. Kako se pokazalo, bilo je to i više nego dovoljno za veliko slavlje u Ladanju i okolici.

U drugom polufinalu sastaju se Ivan?ica i Plitvica. Ivan?ani imaju prednost od 2:1, a uzvrat u Gojancu igra se u srijedu, 18. svibnja u 17:00 sati.