ATLETSKI KLUB SLOBODA

Šest seniorskih medalja za AK Sloboda na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Objavljeno: 10.08.2020. 19:42

Zadnja izmjena: 10.08.2020. 19:45

Protekli vikend, 8. i 9. kolovoza održano je Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u Zagrebu. Za navedeno natjecanje je bilo potrebno ispuniti normu pa je ukupni broj natjecatelja bio nešto manji. Atletski klub Sloboda Varaždin predstavljalo je deset atletičara i atletičarki koji su osvojili ukupno šest medalja.

Klara Košćak je u disciplini 100 m prepone osvojila odlično drugo mjesto s 14,32. Valja napomenuti da je Klara tek prvu godinu mlađa juniorka i ove godine iza sebe ima naslov juniorske prvakinje Hrvatske, a ovaj vikend je dokazala da se odlično snalazi i u seniorskoj kategoriji. Osim Klare srebrnu medalju osvojila je sprinterka Lucija Pokos u utrci na 200 m otrčavši tu dionicu za 24,75.

Seniorke u sastavu Rahela Leščak, Klara Koščak, Orhidea Leščak, Lucija Pokos su u štafeti 4×100 m osvojile 3. mjesto s rezultatom 49,64. Štafeta 4×400 m u sastavu Orhidea Leščak, Tajana Židov, Lucija Pokos, Rahela Leščak  je osvojila također broncu s 1:01,42. Nadomak medalje je bila Rahela Lešćak koja je na 400 m s preponama osvojila 4. mjesto s 1:01,42.

Jedinu pobjedu za AK Slobodu ostvario je Mirko Mičuda u bacanju kladiva bacivši 62,94. U utrci na 400 metara David Šalamon je osvojio brončanu medalju s rezultatom 48,34. Nadomak medalje je bio Karlo Marciuš na 100 m osvojivši 4. mjesto s najboljim rezultatom ove sezone koji iznosi 10,95 i na 200 m istrčavši 22,15.

Od ostalih rezultata valja spomenuti Valentina Bečehelija koji je na 400 m zauzeo 8. mjesto s 49,84, Tajanu Židov koja je na 400 m osvojila 9. mjesto s 59.22, a na 800 m 6. mjesto s 2:20,20, mušku štafetu 4×400 m u sastavu Karlo Marciuš, Valentino Bečeheli, Ivan Plantak, David Šalamon koja se plasirala na 6. mjesto s 3:25,78.