Simona Jambrošić 2. na utrci od 10 km na Zagrebačkom maratonu

Objavljeno: 15.10.2019. 09:42

Zadnja izmjena: 15.10.2019. 09:42

Članovi AK Varaždin nastupili su na 28. Zagrebačkom maratonu. Osim u maratonskoj utrci, nastupiti se moglo i u utrci polumaratona te u utrci novog naziva – Garmin 10 km.

Ukupno je u svim utrkama nastupilo više od 4000 natjecatelja, a uspješno je utrku završilo 634 maratonca, 2143 polumaratonca i 1097 na 10 km.

U ukupnom poretku očekivana pobjeda Kenijaca, ali u ženskoj konkurenciji drugo mjesto pripalo je Nikolini Šustić Stanković.

Maratonaci iz AK Varaždin nastupili su u najjačem sastavu, s obzirom da je ovaj maraton ujedno bio Prvenstvo Hrvatske i to i pojedinačno i ekipno. Najbolji od članova AK Varaždin opet je bio Igor Goričanec koji je osvojio 18. mjesto u ukupnom poretku s vremenom 2:50:01. Andrej Hladnik je u svojem premijernom nastupu na maratonu sa 2:52:39 bio ukupno 22, dok je Matija Zadravec bio 26. sa 2:55:57.

AK Varaždin je ekipno u muškoj konkurenciji osvojio odlično 4. mjesto na Prvenstvu Hrvatske.

U ženskoj konkurenciji najbolja od članica AK Varažin bila je Alenka Horvat koja je istrčala osobni rekord u vremenu 3:27:13 te osvojila odlično 20. mjesto u ukupnom poretku kod žena. Mateja Kaniški i Ana Sajko zajednički su “odradile” cijeli maraton te u cilj ušle kao 36. i 37. s rezultatom 3:48:39.

AK Varaždin je ekipno u ženskoj konkurenciji osvojio 5. mjesto na Prvenstvu Hrvatske.

U utrci na 21 km naši polumaratonci i polumaratonke ostvarili su slijedeće rezultate:

942. Željko Miklaužić – 2:12:23

Melko Ciglar nažalost je morao odustati zbog ozljede.

U utrci na 10 km u kojoj je nastupilo 1100 natjecatelja, najugodnije iznenađenje bila je Simona Jambrošić koja je osvojila izvanredno 2. mjesto te istrčala odličnu utrku u vremenu 39:22. Bolja od Simone iz AK Varaždin bila je samo državna reprezentativka Bojana Bjeljac (34:14).

U utrci na 10 km nastupili su još Dinko Solić na 21. mjestu (39:24) te Marina Bača na 172. mjestu (57:34). U muškoj konkurenciji je pobijedio reprezentativac Dino Bošnjak (30:56).