GRADSKI RUKOMETNI KLUB VARAŽDIN1930

Sljedeći susret GRK Varaždin 1930 protiv gostiju iz Sesveta bit će presudan za nastavak natjecanja

HRS

Objavljeno: 17.02.2020. 13:56

Zadnja izmjena: 17.02.2020. 14:02

Paket 24 Premijer liga ulazi u završnicu natjecanja u jednoj ligi, te pojedine ekipe u posljednji tren žele uskočiti u Ligu  za prvaka kako bi izbjegle neizvkesnost Lige za ostanak. Kolo je bilo je prepuno uzbuđenja, ali nije donijelo značajnije promjene u poretku.

GRK Varaždin 1930 bio je sudionik najneizvjesnijeg susreta kola. Dubrava i Varaždin 1930 vodili su pravu sortsku bitku na parketu. Varaždinci su vodili 56 minuta i ostali bez bodova koji bi im bili zlata vrijedni. Nakon 12 minuta igre Varaždinci su imali pomalo nestvarnih 1:6. Na poluvremenu je bilo također velikih 9:13. Tu su prednost uz manje poteškoće, držali sve do sredine drugoga dijela. Onda Dubrava polako počinje prijetiti, Varaždin je devet minuta bez pogotka, i sedam minuta do kraja domaćin stiže do izjednačenja 17:17. Drugim riječima Varaždinci su u 23 minute nastavka postigli samo tri pogotka. Do kraja su uspjeli postići još samo jedan, ali je Dubrava dala četiri i na kraju slavila 21:18. Po četiri pogotka kod domaćina dali su Karpo Sirotić, Ante Ivanković i Ante Babić. U varaždinskim redovima najefikasniji Jurica Vidaček s pet pogodaka.

Hvatanje pozicija za nastavak

Korak bliže Ligi za prvaka je Zamet nakon slavlja u Umagu, Dubrovnik pak teško može izbjeći posljednje mjesto prije Lige za ostanak.

Zamet je u Umagu stigao do prve gostujuće pobjede, i napravio važan korak ka mogućem nastupu u Ligi za prvaka. Gorica pak nije imala većih problema s posljednjim DubrovnikomPoreč je dugo lomio otpor Bjelovara, ali na kraju je ipak odnio važnu pobjedu. Obrana je bila ključ uspjeha Sesveta protiv Spačve koja je doživjela treći poraz u nizu.

Varaždin 1930 trenutno je na šestom mjestu s  13 bodova a s istim brojem bodova su i Sesvete, koje Varaždinci dočekuju u 16. kolu. Bit će to napeti i zanimljivi susret u Graberju za koje će Dabrovi sigurno trebati pomoć navijača.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 15. KOLO
DUBRAVA -VARAŽDIN 1930 21:18
MRK UMAG – MRK ZAMET 22:30
GORICA – DUBROVNIK 39:26
POREČ – MRK BJELOVAR 32:27
SESVETE – SPAČVA VINKOVCI 28:20