ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Solidni rezultati Varaždinaca u Crikvenici na 9. Adria Advent maratonu

Objavljeno: 03.12.2019. 12:54

Zadnja izmjena: 03.12.2019. 13:16

U Crikvenici je održan 9. Adria Advent Maraton, koji se sastojao od tri utrke i to maratona, zatim polumaratona na 21,1 km te u utrke građana na 5 km.

Ukupno je u svim utrkama nastupilo oko 1.200 natjecatelja. U utrci maratona koju je završilo 118 natjecatelja Matija Zdravec iz AK Varaždin osvojio je odlično 5. mjesto istrčavši za 2:52:33 (MS – 1.). Također, odličnim plasmanom na 7. mjestu u generalnom poretku kod žena pridružila mu se i Mateja Kaniški koja je istrčala za 3:32:03 (ŽS – 1.). Janko Havaš je osvojio 43. mjesto istrčavši za 3:41:20 (MS – 12.).

U utrci polumaratona bilo je više predstavnika AK Varaždin, a najbolje plasirani je bio Vladimir Slunjski koji je istrčao 21,1 km za 1:27:05 te osvojio 26. mjesto u poretku kod muškaraca i 4. mjesto u kategoriji M40. U konkurenciji žena Anica Sitar i Ana Sajko su zajedno utrčale u cilj u vremenu 1:46:52. Sebastijan Beriša je istrčao osobni rekord na 21 km koji sad iznosi 1:40:52.