Split ipak prejak za Varteks Di Caprio

Objavljeno: 22.02.2012. 21:13

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Rukometaši Varteks Di Caprija u srijedu su doživjeli trinaesti prvenstveni poraz. Bolja od varaždinskih rukometaša u Areni bila je renomirana momčad Splita...

Riječ je o zaostaloj utakmici koja je trebala biti odigrana prije tri tjedna, no vremenske neprilike spriječile su Splićane da doputuju u Varaždin.

Rukometaši Splita bolje su otvorili susret  i već u 6. minuti imali prednost od 6-0. Varteksovci su se u nastavku uspjeli probuditi, smanjivši u 11. minuti na minus četiri, no Splićani nastavljaju silovito i do 20. minute prednost povećavaju na visokih plus 10. U završnici prvog dijela rukometaši Vladimira Vujovića uspjeli su smanjiti na minus osam pa se rezultatom 20-12 otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu gosti su održavali stečenu prednost do 45. minute, da bi je u posljednjih 15. minuta susreta uspjeli povećati na plus 12. Završilo je 38-26.

Domaćine je kao i u prvoj utakmici u Splitu uništio Hrvoje Batinović koji je zabio čak 12 pogodaka, a raspoložen je bio i vratar Splita Vukas zaustavivši 15 lopti. Kod Varteksa Di Caprija najefikasniji je bio Dominik Peček koji je postigao osam pogodaka.

Trener Varteks Di Caprija Vladimir Vujović nije bio zadovoljan ulaskom svojih rukometaša u sam susret.

- Nismo imali dobar pristup i jako loše smo ušli u susret, a protiv jedne jake, utrenirane ekipe Splita odmah se to odrazi i na samom rezultatu - istaknuo je trener Varteks Di Caprija Vladimir Vujović.

U sljedećem kolu Varteks Di Caprio ugošćuje Buzet.

Varteks Di Caprio-Split 26-38 (12-20)

Varteks Di Caprio: Ašanin (11 obrana), Peček 8(4), Žitnjak, Hlapčić, Marčec 3, Babić 2, Trojko 2, Brdar 3, Marenčić, Rodik 2, Svetec 3, Varšić (4 obrane), Žnidarić, Jagodić, Tači, Prole 3, Trener: Vladimir Vujović

Split: Ilić 1, Ćelić 3, Ivanišević 1, Ivić 6, Milković 4, Božić Pavletić 2, Žeravica 2, Vidović 2(1), Vukas (15 obrana), Batinović 12(2), Bernat 2, Sršen 3, Jerković, Cvitković (3 obrane) Trener: Željko Babić