Stariji pioniri NK Varaždina prvi na turniru u Međugorju

Objavljeno: 05.03.2012. 13:33

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Dje?aci Škole nogometa Varaždin, stariji pioniri 98. godište osvaja?i su jakog me?unarodnog nogometnog turnira koji se ovog vikenda održao u Me?ugorju, dok su godinu mla?i uzrasti na istom turniru odnijeli tre?e mjesto...

U konkurenciji desetak mom?adi iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije varaždinski su dje?aci u finalu bili bolji od vršnjaka Hajduka boljim izvo?enjem jedanaesteraca nakon što je regularni dio susreta završio je 0-0.

Na put do finala stariji pioniri pobijedili su u skupini Solin, Slaven Belupo i Marsoniju, da bi u polufinalu bili  bolji od favorizirane mom?adi Dinama, tako?er nakon boljeg izvo?enja udaraca s bijele to?ke.

Veliki uspjeh varaždinske Škole nogometa upotpunili su mla?i pioniri, godište 99., koji su na istom turniru u svojoj kategoriji osvojili odli?no tre?e mjesto pobjedom nad Zadrom 3-1.

Da su varaždinski dje?aci godište 98., bez konkurencije u Hrvatskoj,  i šire, govori i podatak da su najbolji igra?, strijelac i golman turnira iz redova Varaždinaca. Tomislav Rogar najbolji je igra? i strijelac, dok je najbolji ?uvar mreže Marko Galoši.

Starije pionire na turniru vodio je njihov trener Damir Lacko, dok su mla?i pioniri, godište 99., tre?e mjesto osvojili pod trenerskom palicom Roberta Teža?kog.

Na sjajnom uspjehu varaždinskih nogometaša ?estitali su ve? i predstavnici Rome, koji su posebno zadovoljni rezultatom, budu?i da je varaždinska Škola nogometa od ove sezone filijala velike i mo?ne FC Rome.

Rezultati:

Stariji pioniri: Skupina  Varaždin-Solin 1-0; Varaždin:Hajduk 0-1, Varaždin-Slaven Belupo 2-0; Varaždin-Marsonia 3-0, polufinale Varaždin-Dinamo 0-0 (4-2), finale Varaždin-Hajduk 0-0 (5-4)

Mla?i pioniri:Skupina Varaždin-Šibenik 3-2; Varaždin:Pomak 3-0; Varaždin-Adriatic 2-0, ?etvrtina finala: Varaždin-Split 1-0, polufinale Varaždin-Adriatic 0-1, za tre?e mjesto Varaždin-Zadar 3-1