Stolnotenisači odlični na Svjetskom kupu

Stolnotenisači s invaliditetom osvojili tri medalje na Svjetskom kupu u Lignanu
Objavljeno: 16.03.2010. 13:50

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:57

?lanovi varaždinskog Stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom Varaždin, nastupili su u sastavu reprezentacije Hrvatske na turniru Svjetskog kupa koji je održan u talijanskom Lignanu. Posebno inspirirana za nastup bila je Helena Dretar Kari? koja je u ekipnom dijelu natjecanja osvojila prvo  mjesto. Varaždinci su osvojili još dvije medalje. Tre?e mjesto pripalo je Radovanu Kavuru u pojedina?noj konkurenciji kategorije 10. Bron?ano odli?je u kategoriji pet osvojio je i Ivica Vugrinec u mješovitim parovima. Zoran Križanec i Tomislav Špalj u ekipnoj su konkurenciji zauzeli ?etvrto mjesto. Uspjesi varaždinskih stolnotenisa?a ostvareni su zahvaljuju?i velikoj pomo?i kondicijskog trenera Bojana Goluba, dok je trenerski dio posla odradio Zoran Križanac. Sljede?i turnir Svjetskog kupa na rasporedu je 20. travnja u Slova?koj, a dva tjedna kasnije igra se i u slovenskom Laškom. Vrhunac sezone za varaždinske stolnotenisa?e bit ?e odlazak u Južnu Koreju na Svjetsko prvenstvo, a pravo nastupa izborili su Helena Dretar Kari?, Zoran Križanec i Tomislav Špalj. Prvenstvo se igra od 25. listopada do 03. studenog.