Tanja Perec europska prvakinja u pucanju zračnom puškom!

Objavljeno: 03.03.2011. 16:18

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:08

Varaždinka Tanja Perec osvojila je naslov juniorske europske prvakinje u pucanju zračnom puškom na EP u talijanskoj Bresciji!

U finalu Europskog prvenstva koje se održava u talijanskoj Bresciji, Tanja Perec je osvojila prvo mjesto s 500,2 krugova, ispred Ruskinje Valerije Sokolove i Francuskinje Jennifer Orly, okitivši se zlatnom medaljom.

- Presretna sam, nemam što drugo zasad reći. Nisam još ni svjesna svega, još mi treba malo vremena da se i emocije slegnu i da doživim sve zajedno - izjavila je za eVarazdin.hr Tanja nakon velike pobjede.

Tanja je juniorska rekorderka Hrvatske s 500,3 krugova, a današnji rezultat koji je bio nadomak ponavljanja rekorda bio je dovoljan za zlato u europskoj konkurenciji.

>> Tanja Perec – od crtanja po metama do svjetskog vrha i OI

Perec je prošli tjedan osvojila i nagradu za sportski pothvat mjeseca u organizaciji Zajednice športskih udruga Grada Varaždina, za uspjeh na natjecanju u Münchenu, gdje je i srušila rekord.