Đurasek najbolji "penjač" Kine, vodstvo Poljaku Taciaku

Objavljeno: 03.07.2011. 17:39

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

U subotu se vozila druga etapa na kineskom Touru po Qinghai jezeru, a nakon što je sve uspone osvojio Kristijan ?urasek, u prvom dijelu staze, u drugom dijelu utrka je izmakla kontroli „loborikaša“ pa je pobjedu, ujedno i ukupno vodstvo, preuzeo Poljak Mateusz Taciak...

Bila je to prili?no ?udna etapa, od Xininga do jezera Qinghai, u dužini 146 kilometara, gdje je prvi dio, 83 kilometra, onaj brdski osvojio Kristijan ?urasek. Zahvaljuju?i prvim mjestima na brdskim završnicama ?urasek je trenutno vode?i penja? utrke po Kini.

Hrvatski biciklisti bili su na ?elu kolone u prvom dijelu staze. Nakon toga uslijedili su „bijegovi“ i lovljenje po stazi, ali Poljaka Mateusza Taciaka nitko nije uspio uloviti.

On je u cilj stigao u vremenu 3:09.41, s istim vremenom kao Matej Mugerli iz Perutnine Ptuj. Sa 12 sekundi zaostatka na cilj je stigla i skupina od 9 biciklista u kojoj je bio Tomislav Dan?ulovi?. Skupina koju je predvodio Rogina na cilj je stigla sa 38 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku Poljak Taciak je poveo ispred Mugerlija, dok je odli?an tre?i Tomislav Dan?ulovi?. Kristijan ?urasek je trenutno na 12. mjestu, sa ukupno 45 sekundi zaostatka, dok je Rogina na 14. mjestu sa 48 sekundi zaostatka.