Tri člana AK Varaždin nastupila su na 41. Istanbul maratonu

Objavljeno: 08.11.2019. 07:10

Zadnja izmjena: 08.11.2019. 07:26

U Turskoj je održan je tradicionalni 41. Istanbul maraton. Svakako jedan od poznatijih svjetskih maratona, a jedinstven po tome što povezuje dva kontinenta, Europu i Aziju.

U utrkama na 8 km, 15 km i glavnoj utrci maratona na 42 km ukupno je nastupilo čak oko 35.000 natjecatelja. Među mnoštvom trkača našla su se i tri člana AK Varaždin: Igor Goričanec, Goran Marković i Dražen Kvakan.

Igor je ponovo otrčao jako dobru utrku i s rezultatom 2:52:38 zauzeo odlično 25. mjesto u generalnom plasmanu kod muškaraca. Također odličnom utrkom Igoru se pridružio sve bolji Goran Marković koji je maraton istrčao u vremenu 3:05:41 i osvojio vrlo dobro 83. mjesto.

U najmasovnijoj utrci na 15 km dobrom utrkom pridružio im se i Dražen Kvakan koji je osvojio 950. mjesto od oko 20.000 finišera .