ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Tri juniorske medalje na Prvenstvu Hrvatske za članove AK Sloboda

Objavljeno: 28.01.2019. 13:21

Zadnja izmjena: 28.01.2019. 13:22

U Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u atletici. Na prvenstvu je sudjelovalo 14 atletičara atletskog kluba Sloboda Varaždin. Najuspješnija natjecateljica bila je Klara Košćak koja je u disciplini skok u dalj osvojila srebrnu medalju, s rezultatom 5,58 što je njezin osobni rekord. Najuspješniji natjecatelj je Martin Mlinarič koji je u skoku u vis također osvojio srebro, skočivši 1,88. Brončanu medalju osvojio je Jan Ožeg u bacanju kugle s rezultatom 14,37.

Kod juniora u disciplini 60 m nastupili su Matija Žnidarić koji je osvojio 5. mjesto s rezultatom 7,31, Karlo Bogdan (12. mjesto), Marko Kušter (19. mjesto) i Andreas Jozepović  (25. mjesto). U disciplini 400 m nastupio je Valentino Bečeheli koji je zauzeo 5. mjesto s rezultatom 51,08 što je i njegov osobni rekord i Marko Kušter (15. mjesto).

Kod juniorki u disciplini 60 m nastupile su Viktorija Vujović (9. mjesto), Orhidea Lešćak (14. mjesto) i Ida Cesar (44. mjesto). U disciplini 400 m nastupile su Rahela Lešćak i Marta Novak koje su zauzele 4. i 5. mjesto s rezultatima 58,90 i 58, 96 što su im osobni rekordi. U istoj disciplini su još nastupile Klara Košćak (21. mjesto) i Viktorija Vujović (23. mjesto). U skoku u vis nastupila je Andrea Vuradin koja je sa preskočenih 150 cm osvojila 9. mjesto.