ŠKOLSKI SPORT

Učenice iz ivanečke OŠ osvojile treće mjesto u odbojci na završnici PH u Poreču

Objavljeno: 29.03.2019. 06:56

Zadnja izmjena: 29.03.2019. 07:02

Ženska odbojkaška ekipa OŠ Ivan Kukuljević Sakcinski iz Ivanca na završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava RH u Poreču osvojila je treće mjesto i brončane medalje.

Ukupno su na završnici nastupile 24 ekipe osnovnih škola, nakon županijskih kvalifikacija. Mlade odbojkašice iz Ivanca u skupini su imale dvije pobjede od po 2:0, protiv OŠ Makarska i OŠ Velika Gorica. U četvrtfinalu pobijedile su tradicionalno jaku ekipu iz Kaštel Lukšića s 2:1 u setovima. U polufinalu OŠ Ivanec tijesno je izgubila od OŠ Veruda iz Pule s 1:2 (25:21, 13:25, 13:15). U utakmici za 3. mjesto pobijedile su zatim OŠ Meterize iz Šibenika s 2:0 u setovima (25:23, 25:12). Prvak je ekipa OŠ Tin Ujević Osijek, koja je u finalu bila bolja od OŠ Veruda Pula s 2:1.

Za OŠ Ivan Kukuljević Sakcinski Ivanec nastupile su: Tara Ribić, Nikolina Čiček, Leonarda Inkret, Eva Vinko, Dunja Maria Friščić, Nika Džida, Marija Dugi, Marijeta Habek, Lara Gotal, Ema Grudenić, Silvija Šoštarić i Saška Brežnjak.

Voditelj ekipe bilo je Ivan Hrg, a mentor Kruno Poje.