ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Uspješan nastup dugoprugaša AK Varaždin na Zagrebačkom polumaratonu

Objavljeno: 19.03.2019. 07:48

Zadnja izmjena: 19.03.2019. 07:50

U Zagrebu je održan 4. Zagrebački proljetni polumaraton – Zagreb 21. Glavna utrka je bila na 21 km, a nastupiti se moglo i u utrci građana na 5 km i u utrci štafeta.

Ukupno je utrku završilo oko 1700 natjecatelja, a najviše ih je nastupilo u utrci na 21 km (1054 finišera) dok je na 5 km utrku završilo 309 natjecatelja. S obzirom da je polumaraton ujedno bio i PH (pojedinačno i ekipno), nastupili su skoro svi naši najbolji dugoprugaši i dugoprugašice.

U utrci na 5 km AK Varaždin je imao jednu predstavnicu – Simonu Jambrošić, koja je opet otrčala odličnu utrku i s rezultatom 19:49 osvojila 3. mjesto u generalnom poretku kod žena. Pobijedila je slovenska predstavnica Breda Škedelj ispred Doroteje Santi (19:41). Bravo za našu Simonu.

U utrci polumaratona pobjeda je pripala Kenijacima – Samuel Naibei Kiplimo s novim rekordom staze 1:03:10 ispred sunarodnjaka Andrew Kwemoi Mang’Ata 1:03:14. Na 3. i 4. mjestu opet Kenijci dok se na 5. mjesto plasirao najbolji Hrvat Petar Bratulić 1:09:42.

U ženskoj konkurenciji pobjeda hrvatskih predstavnica – Bojane Bijeljac 1:14:03 ispred Matee Parlov 1:16:27 i trećeplasirane Ane Štefulj 1:19:21.

Od članova AK Varaždin najbolji je bio Igor Goričanec koji je s rezultatom 1:16:30 osvojio 21. mjesto dok je sa samo 15-ak sekundi zaostatka iza Igora u cilj utrčao s novim osobnim rekordom (1:16:45) Andrej Hladnik na 23. mjestu. Dinko Solić plasirao se na 65. mjesto s 1:25:43.

Ovo je ujedno trojac koji se bodovao za PH, a s ostvarenim zbirnim rezultatom osvojili su 6. mjesto od ukupno 22 kluba koji su se i bodovali za PH.

U ženskoj konkurenciji također su imali ekipu za PH, a najbolje je otrčala Mateja Kaniški koja je s rezultatom 1:35:13 osvojila 15. mjesto za PH dok je neumorna Alenka Horvat istrčala 1:36:33 i osvojila 19. mjesto za PH. Višnja Čonkaš istrčala je 1:47:31 i osvojila 47. mjesto za PH. U ekipnom plasmanu ženska ekipa AK Varaždin osvojila je odlično 5. mjesto od 18. klubova.