KUGLANJE

Uz pravo nogometno navijanje održan XXXI. Europokal u kuglani Arene Varaždin

Objavljeno: 07.10.2019. 10:10

Zadnja izmjena: 07.10.2019. 10:10

U kuglani Gradske sportske dvorane Varaždin održan je, od 1. do 5. listopada,  XXXI.  Europokal Varaždin 2019, ekipno Europsko prvenstvo u kuglanju.

Pet dana najbolje ekipe iz 14 zemalja borile su se putem kvalifikacija za ulazak u polufinale, među četiri najbolje ekipe u Europi.

U ženskoj konkurenciji u polufinale ušle su:

• RAKOSHEGYI VSE  (HUN)
  • SV POLLWITZ      (GER)
  • SKK NAHOD         (CEZ)
  • SK FWT COMPOSITES NEUNKIRCHEN (AUT)

Kuglačice KK Admiral iz Zagreba zauzele su 5.mjesto i nisu se plasirale u borbu za medalje.

Kod muških ekipa u polufinale su ušli :

• SKC  STAFFEISTEIN  (GER)
  • KK MERTOJAK, SPLIT  (CRO)
  • KK BEOGRAD     ( SRB)
  • KSK UNION ORTH/DONAU

U finalu kod žena pobijedile su mađarske kuglačice RAKOSHEGYI VSE (HUN), druge su bile  kuglačice SV POLLWITZ (GER), dok je treće mjesto osvojila ekipa Austrije SK FWT NEUNKIRCHEN  pobjedom nad Čehinjama.

U finalu muških ekipa bolji je bio KK MERTOJAK SPLIT (CRO)  od SKC STAFFELSTEIN (GER). Uz vrhunsko navijanje obiju ekipa hrvatski kuglači pobijedili su rezulataom 6:2 (3606:3558). Pobjeda je tim veća jer su Nijemci dva puta u tijekom natjecanja rušili rekord kuglane. Najprije u kvalifikacijama  3722 čunja, a onda i u polufinalu 3818 čunjeva što je 114 čunja više od starog rekorda kuglane u Areni Varaždin. Treće mjesto osvojio je klub iz Austrije KSK UNION ORTH/DONAU.

Odličnom organizacijom , prekrasnim objektom kuglane u varaždinskoj Areni Kuglački savez Varaždinske županije dobio je niz pohvala od  predsjednika Svjetske kuglačke organizacije, WNBA-NBC Klaus Bartha koji je sve vrijeme natjecanja boravio s kuglačima u Varaždinu.