NK VARAŽDIN - NK ŠIBENIK

Varaždinu u susretu 25. kola 2. HNL pobijedio Šibenik 3:1 i time osigurao izravan ulazak u 1. HNL.
Objavljeno: 18.05.2019. 18:24

Zadnja izmjena: 18.05.2019. 22:08

Prvi dio prvog poluvremena protekao je u igri s dosta grešaka s obje strane. Pritisak derbija ostavio je posljedice na igrače, pogotovo na mlađe. Kako je poluvrijeme odmicalo Varaždin je preuzimao igru u svoje noge. Igralo se sve više na polovici Šibenika, redaler su se šanse za Varaždin a golman Šibenčana Labrović branio je nemoguće. Tako je bilo do 41. minute kada su Glavicu zaboravili obrambeni igrači Šibenika i Blaić radi prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran izvođač je bio Leon Benko uz skandiranje gledatelja, koji su cijelo vrijeme bodrili nogometaše Varaždina.

Drugi poluvrijeme počelo je šokatno za Varaždince brzi Prince uspio je izjednačiti u51. minuti. Međutim, Varaždin pokazuje karakter i igrači ne padaju nego se konsolidiraju i nastvaljaju s igro s kraja drugog poluvremena. Jertec je presjekao šibenski pas, Kolarić dodao Glavici i Varaždin ponovo vodi. Pojačala je kia a domaći igrači kao da su dobili krila i nastavljaju s napadima. Slobodan udarac s oko 20-tak metara koji Leon Benko odličnim udarcem pretvara u 3:1 i nedistižnu prednost i svi su postali svjeni da je Varaždin u Prvoj ligi.

Tijek utakmice:

90' Igra se još 5 minuta sudačke nadoknade vremena.

88' Prekršaj za šibenik na varaždinskoj polovici terena. Sve se više preskače igra.

85' Šibenik napada ali bez udarca na gol.

76' GOOOOOOL 3:1 Prekršaj na 20-tak metara metara Leon Benko postiže gol.

75' Sambolec ulazi Ćelić izlazi, izmjena i kod Šibenika Pandža a ulazi Celić.

73' Prince ponovo u prilici iz kontranapada.

72' Dejan Glavica žuti karton, utakmica je sve nervoznija a mokri teren još više

70' Drugi žuti za Bilića i Šibenik igra s igračem manje.

67' Pojačala kiša pa se istočna tribina polagano prazni.

62' GOOOOOOOL 2:1 Jetec presjekao, Kolarić dodao Glavica postigao gol.

60' Bilić iz Šibenika žuti karton zbog prekršaja s leđa.

59' Nakon šokantnog početka utakmica je ušla u malo mirnije vode, ali Varaždin opet vodi igru.

54' Brlečić izlazi Kolarić ulazi u ekipi Varaždina.

53' Nova prilika za Varaždin.

51' Šibenik izjednačuje 1:1 Prince se najbolje snašao u varaždinskom šesnaestercu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme napadom Varaždina.

44' Nova prilika za Varaždin i žuti karton za Babića.

41' GOOOOOOL 1:0 Leon Benko, prekršaj nad Glavicom za jedanaesterac i Benko postiže gol.

28' Gol visi u zraku Miličević, Glavica pa korner za Varaždin.

37' Utakmica se otvorila, Varaždin ponovo u prilici Benko, pa Jertec.

34' Mini pritisak Varaždina dva kornera i jedan udarac preko gola gostiju.

30' Maleš, igrač Šibenika nakon velike prilike zbog prigovora dobio žuti karton.

25' Babić s 30 metara nakon odbijene lopte iz šesnaesterca puca preko gola.

21' Prvi korner za Varaždin.Čelić glavom i Glavica uputili udarce ali je šibenski golman odlično obranio oba udarca iz blizine.

19' Igra se dosta nervozno, dosta se griješi s obje strane.

16' Šibenik je imao nekoliko protunapada zaredom, zbog grešaka varaždinskih igrača.

9' Milićeviću krao loptu šibenskoj obrani ali pucao izravno u vratara gostiju.

8' Uzvraća Babić jakim udarcem pokraj gola s oko 30 metara.

6' Prince se odlično snašao na rubu varaždinskog šesnaeaterca i uputio prvi ozbiljniji udarac prema golu Varaždina.

2' Početno ispitivaje snaga na terenu a pun stadion oko 9.000 navijača navija od prve minute.